Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A támaszhelyzetes gyakorlat...

A támaszhelyzetes gyakorlat tényleg gerinckímélő ( ez az amikor tartom magam, mint ha egy fekvőtámasz kiinduló helyzete lenne, csak nem fekvőzöm)?

Figyelt kérdés
Mivel durva gerincfájdalmaim vannak pedig fiatal vagyok, ezt akarnám hasizomgyakorlatnak próbálni, ha csinálja valaki ezt, segítsen nekem a tanácsban. Köszi.

#gerinckímélő #támaszhelyzet
2014. nov. 27. 10:06
 1/1 anonim válasza:

Mivel durva gerincfájdalmaid vannak, irány az orvos! Lehet hogy gerincsérved van, és akkor a nem megfelelő mozgással sokat árthatsz magadnak.

Az általad leírt gyakorlat elvileg sérveseknek is jó, de előbb meg kell állapítani, miért fáj a gerinced.

Ha van diagnózis, akkor lehet továbblépni. A gerincsérv sok esetben tünetmentessé tehető gyógytornával, de ahhoz diagnózis, majd megfelelő gyógytornász kell.


Nekem is volt gerincsérvem, a gyógytorna segített, és mióta tünetmentes vagyok keményebben is edzek (húzódzkodás, kézisúlyzók stb.)

2014. nov. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!