Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért nem merek ugratni a lóval?

Miért nem merek ugratni a lóval?

Figyelt kérdés
2,5 évig jártam egy lovardába, ahol eleinte még foglalkoztak velem, de utána már csak adtak egy lovat és viszlát... Az edzőm folyamatosan azt hajtogatta, hogy hintaló való nekem, meg jobb lenne feladnom. Most lovardát váltottam október óta, és a 3. edzésemen már ugrottunk. Ám valamiért rettentően félek, és mindig a leesés határán vagyok, amikor rámegyek egy akadályra... bestresszelem magam, szétesek, lefagyok... miért van ez?
2010. jan. 30. 15:56
 1/5 anonim ***** válasza:
42%
Próbáld először motorral :D
2010. jan. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Szerinted nekünk ezt honnan kéne tudnunk? :)

Amúgy meg ne stresszelj. Egyszer átugrasz vele és utána már nem fogsz félni.

2010. jan. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Azért, mert az első helyen bedumálták neked, hogy béna vagy és te el is hitted.

Ha az új edződ (remélhetőleg hozzáértő) úgy látja, hogy alkalmas vagy arra, hogy ugorjál akkor így van. próbáld meg elhinni és akkor sokkal jobban fog menni.

Esetleg próbálj meg az edződdel beszélni, hogy egy pár alkalommal csak járóiskolát csináljatok, cavalettiket ugorj. Attól hamarabb helyrejön az önbizalmad és rendes akadályokat is könnyebben ugrasz. Illetve minden ugró edzés elején érdemes bemelegítésként járóiskolázni, az a lónak is jó és neked is. ha lehetőséged van akkor változatos edzéseket csinálj. Mármint úgy értem egyiken csak idomítasz, a másikon terepre mész a harmadikon ugrasz. Így talán könnyebben kapsz magabiztosságot és érdekesebb is az egész...

Sok sikert!

2010. jan. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Egy elvetemült ötlet:

Kérd meg az edződet, hogy tanítson meg arra, hogy hogyan kell "helyesen leesni" a lóról, először csak egy szivacson magasról, utána lóról álló helyzetben ...stb :D Ha már tudod, hogy hogyan kell, szerintem már nem fogsz félni... De még egyszer mondom, hogy ez egy elvetemült ötlet! XDDDDDD

Lehet hogy az edző kinevet, aztán majd jókat nevettek ezen és feloldódik a stressz :DDD

2010. jan. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én is így voltam...Először én sem tudtam átugrani ,de aztán rájöttem csak önbizalomhiányom van, és azt mondtam magamban: Hajrá Csajszi, Megcsinálod Kislány...ÉS SIKERÜLT ^^ :D
2010. jan. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!