Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek a jovoben az...

Szerintetek a jovoben az eSports tulfog nőni valaha a mostani szabadidős sportokhoz kepest, minden szempont alapjan? (foci, kosarlabda, tenisz) Es ez mennyire lenne jo a tarsadalmunk szamara?

Figyelt kérdés

eSports: gyakorlatilag a számítógépes és konzolos játékokkal való versenyszerű játékot jelenti


Pl. Nehany ismerosom is mondta, hogy pl. az egyik ilyen videojatek (LoL) nem kis nezettseget es sikert ert el a nemreg megrendezett hivatalos maguk altal megrendezett vilagbajnoksagan.

Elkepzelheto lesz hogy 20 ev mulva stadionbol nezzuk ezeket?!



2014. dec. 3. 00:40
 1/6 A kérdező kommentje:
Oke, van helyesirasi hiba, de azert remelem megertettetek.
2014. dec. 3. 00:41
 2/6 A kérdező kommentje:
meg nyelvtani
2014. dec. 3. 00:42
 3/6 anonim ***** válasza:
62%

Az eSport egy viszonylag szűk rétegnek szól, soha nem fogja megközelíteni a foci, a kosár, az amerikai foci vagy a hoki népszerűségét..


Ha jólt tudom most is vannak LOL-versenyek nagy arénákban, komoly városokban összegyűlik pár ezer ember rá és a neten lehet hogy sokan nézik, de a profi élsporthoz képest ez komolytalan, soha nem lesz a kanyarban sem.


Én nagyon szeretem a videójátékokat gyerekkorom óta, de el sem tudom képzelni hogy elmenjek egy arénába vagy akár csak otthon a tv-ben nézzem ahogy más játszik, nevetséges dolog..

2014. dec. 3. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezt még nemigen lehet megmondani, szerintem még biztos fog nőni a népszerűsége, de talán mondjuk a focit soha nem fogja túlszárnyalni.

Amúgy a LOL döntő konkrétan egy stadionban volt megrendezve, szóval máris itt tartunk :D

2! én szoktam néha professzionális lol meccseket nézni, a vb-t is követtem nagyjából. Kb ugyanolyan, mintha focit nézne az ember, azzal a különbséggel, hogy a foci (számomra) unalmasabb :D Meg ha tényleg érdekli is az embert a játék, tanulni is lehet ezekből a meccsekből, a kommentátorok elég jól elmagyarázzák a dolgokat, taktikákat stb. Szóval kinek mi.

2014. dec. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Fog nőni, nem kérdés, de valószínűleg nem fogja megközelíteni a foci népszerűségét. A tényleges csapatsportoknak van egy nagy előnye: nem kell hozzá nagy infrastuktúra, csak egy rakás ember, meg egy labda. Az rendben, hogy a fejlett társadalmakban nagyobb valószínűséggel van egy gyereknek számítógépe, mint pl. öt haverja (hatan már kispályán lehet focizni), de világszinten néznünk kell a fejlődő országokat is - náluk fordított a helyzet. A foci, mivel a szegények sportja is, mindig vezetni fog népszerűségében az eSporthoz képest.

Ami jelenleg az eSport népszerűségének legnagyobb kerékkötője, az egyrészt a játékismeret (nem mindenki tudja, mi az a LoL, mik a szabályok, mik a hősök stb., jóval bonyolultabb elmagyarázni, mint a húsz ember kergeti a labdát, rúgni lehet, gól az, ha a kapuba rúgják, és ez a lényeg), másrészt a kamerakezelés. Mit mutassanak? A játékost? In-game? Felülnézetes összpálya? Belsőnézetes mód? Melyik csapatra koncentráljanak? Fog of war legyen, ne legyen? Lesz akció, nem mindig lehet megjósolni, nincs több kamera, nincs nézetváltási lehetőség. A gyorsasága miatt visszajátszás gyakorlatilag lehetetlen, egyszerűen nem tudják jól időzíteni.

Nem is beszélve a kommentárról. Oké, ne szóljunk mi, magyarok semmit, kiváló sportkommentátoraink vannak, én is hallottam, de nem ők az átlag, valljuk be. Azért a többség tud beszélni, felkészült, érdekes, az üresjáratokat kitölti. Ehhez képest én láttam az Eurosport 2-n annó CS-világbajnokságot, a kamerakezelésen kívül a kommentár borzasztó volt (angolul és magyarul is, bár később a magyar fejlődött). Ugyanígy a Lol VB, vagy én vagyok szerencsétlen, és csak a rosszakat hallom, vagy egyik sem tud beszélni. WoT versenyt is követtem, mert ismerős ott játszott, legszívesebben a kardomba dőltem volna (állítólag a "top magyar streamer" vezette, hát, inkább levettem a hangot). Oké, lehetnek jók is - streamerek között például minden játékban vannak embertelenül jó előadók. De állítom, egy kicsit felkészült sportkommentátor le tudná vezetni a meccseket.

(Az utolsó - nos... ha már a játékost mutatják... nem épp egy férfiideál egyik sem. Nőből meg relatíve kevés van.)

2014. dec. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát a LOL-nál szerintem elég jól megoldották ezt a kommentár/kamera nézet kérdést. Igazából a vb-n kívül csak az EU LCS-t szoktam nézni, szerintem semmi baj az ottani kommentárokkal. Deficio-t szokták kritizálni, de sztem direkt jó, hogy egy ilyen figura is van a csapatban :D Szóval a LOL eléggé rendben van ilyen téren. Mondjuk így belegondolva a kamera probléma egy FPS játéknál már tényleg nehezebb téma lehet.
2014. dec. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!