Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Uberti Cattleman . MOD HEGE...

Drutar kérdése:

Uberti Cattleman . MOD HEGE 9mm Knall beszerzése és viselése Magyarországon?

Figyelt kérdés
Több kérdésem is lenne ezzel kapcsolatban. A gázfegyverek vásárlásáról, tartásáról, illetve viseléséről mondhatni mindent tudok, legalábbis mindent amit tudni KELL. Ezt kérném nem külön kifejteni. Kifejezetten erről a modellről lenne szó. Ezzel kapcsolatban vagyok bizonytalan. Az én álmom egy gáz/riasztó "western" revolver. Na most! Tudom, hogy ami itthon hozzáférhető, az a Weihrauch gyártmányú 1873-as mintájú "peacemaker". Engem viszont ez nem annyira érdekel, olyan fegyvert szeretnék ami sosem látott spiátert, akármilyen jó minőségű is a Weihrauch "fegyvere". Az álmom egy Uberti (mint sokan tudják, éles peacemakereket {is} gyártó olasz cég) Cattleman gáz-riasztó revolverré alakított változata. Viszont ilyet nem találtam a hazai piacon. Itt lép színre az első kérdés. Tudja-e valaki, hogy lehet-e ilyet itthon kapni? És most kérdés áradat következik...Azt tudom, hogy Németországban kapható ez a fegyver, de azt már nem, hogy nem túl kockázatos-e ilyeismit külföldről hozatni? Aztán kaphatok-e rá viselési engedélyt (?), hiszen a cég főleg éles fegyvereket gyárt, könnyen feltételezhetnék, hogy alkatrész cserével élessé akarom tenni a fegyvert. Itt le is szögezném, hogy ez nem áll szándékomban, gyűjtői értéke miatt szeretnék élesből "átalakított" revolvert vásárolni. Illetve ha a hazai piacon nem jutok hozzá, akkor vajon mekkora költséggel járhat az ideszállítása? A fegyver árával tisztában vagyok, a vámok meg egyéb ilyen nyalánkságok érdekelnének. Kérem, hogy csak gázfegyverben jártas személyek válaszoljanak, illetve ha kifejezetten a Uberti fegyverekről is tudtok valamit az még inkább segítség. Nagyon köszönöm! ;)

#gázpisztoly #gázfegyver #revolver #Gáz/riasztó #Gázfegyver külföldről #Uberti Cattleman #Uberti Cattleman HEGE #Uberti Cattleman 9mm Knall #Single Action Army
2014. dec. 10. 23:43
 1/3 Csiß ***** válasza:
Gondolom be kell vizsgáltatni és ha riasztónak minősítik (és adnak rá kártyát) akkor azzal kiválthatod a viselési engedélyt.Viszont nem véletlenül van rengeteg spiáter a hazai riasztókban.Azoknál nem feltételezi a hatóság,hogy megpróbálod élessé alakítani (az más kérdés,hogy páran ezzel szórakoznak).Szóval lehet csak muzeális lesz a fegyód..Azt pedig nem lehet viselni.De ha gyűjtőként érdekel a fegyver,akkor miért akarod viselni?
2014. dec. 11. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Viselni azért szeretném, mert szerintem önvédelmi fegyverként sem utolsó, sőt messze élethűbb, és minőségibb, mint bármi, amit eddig láttam, bár a mérete miatt nem egyszerű a rejtett viselés, de nem lehetetlen. Meg hát nem utolsó szempont a ''cowboy feeling'' sem, ha folyamatosan az oldaladon van az 1873-as SAA. ;)
2014. dec. 11. 12:41
 3/3 A kérdező kommentje:
Ja, és azt még elfelejtettem leírni, ptb száma van, 838-as.
2014. dec. 11. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!