Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzés után szőlőcukor? (bővebb...

Edzés után szőlőcukor? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok. Azt hallottam, hogy edzés közben a szervezet glikogénraktárai (a glikogén az izmokban tárolt glükóz) vészesen lemerülnek, ezért tanácsolták, hogy edzés után egyek szőlőcukrot. Azt szeretnem kérdezni, hogy edzés után milyen mennyiségben lehet szőlőcukrot fogyasztani? (naponta kardiózók 1 órát kb ) . A súlyom 53 kg és a magasságom 160-165 cm. Köszi a válaszokat :) 19/L
2014. dec. 17. 14:15
 1/3 anonim ***** válasza:

A glikogén az izmokban tárolt glükóz POLIMER, nem glükóz.


Nem kell cukrot enni, az edzés során felhasznált glikogénben nincs semmi vészes.


Lehet nem is merülnek ki a glikogénraktáraid, egészséges ember teste zsírt használ edzéskor is (anaerob edzéskor is). Tehát nem kell hirtelen cukrot pótolni. Főleg nem tömény cukrot.


Az testépítéshez valamennyire jó, segíti a tápanyagok izmokba juttatását, de ott sem éppen egészséges szokás.


Szerintem divatból ne csináld, amúgy 20-30 grammra gondolnak ilyenkor. Kb. De valószínűleg teljesen felesleges fogni és cukrot enni edzés után.

Még 2-3 óra után sem kell rászoktatni magad, nemhogy 1 óra edzés után :)

2014. dec. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tkodit ***** válasza:

Kardióedzés után spec pont nem kell szőlőcukor szerintem. Egyébként edzés után a komplett tápanyagbevitel a lényeg. A szokásos recept egy fehérjeturmix, valami ch-val edzés után, rá mondjuk egy fél órával teljes kajálás.

Önmagában szőlőcukrot kapdosni nincs értelme, akkor kajálj inkább egy rendeset.

2014. dec. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
semennyit sem kell.
2014. dec. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!