Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nem tudom elérni a lábujjam!...

Nem tudom elérni a lábujjam! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
ha egyenes lábbakkal csípőböl lehajolok nem tudom elérni a lábujjam. Csak a bokám elöttig érek el. De ha leülök és V alaban vannak a lábaim úgy sem érem el. Már próbáltam úgy hogy fél őrán át nyújtottam ahogyan csak lehetett akkor is csak a bokám felett egy kicsivel tudtam megérinteni a lábfejemet. Mit tegyek? Hogyan érhetném el? 15 éves fiú vagyok. Nem igazán sportolok sokat (talán ez lehet a baj?) Van egy kis "Pocakom"... Ezek lehetnek a problémák? Mit tegyek hogy egy kicsit hajékonyabb legyek?

2015. jan. 2. 01:20
 1/8 anonim válasza:
egyes klinikákon vállalnak kézhosszabítást
2015. jan. 2. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2015. jan. 2. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Menj el moderntánc-órára, vagy otthon ezt a gyakorlatsort csináld! (Moderntánc-tréningek eleje.)


1. Állj összezárt lábakkal és hajolj le, kezeidet lógasd le, fejedet is engedd lógni! A gravitáció húzza majd a fejedet és kezedet, és akkor a hátizmaid megnyúlnak.

Terpeszben is állhatsz, és akkor is hagyd, hogy húzza a fejed és kezed súlya a hátadat!

Tegyél be lassú zenét, amire lehet jól tornázni, és akkor jobban el tudsz mélyedni ezalatt, és az idő múlását is jobban meg tudod saccolni. amikor fölállsz, csigolyáról csigolyára gördülj fel, hogy fokozatosan nehezedjen a gerincedre a súlyod vissza!

amikor lehajolsz, akkor is csigolyáról csigolyára gördülj ne, ne döntsed a törzsedet, amivel megterhelnéd a derekadat!

Többször föl- és legördülhetsz a gyakorlat alatt.

20-30 cm észrevehető nyúlás lesz, ha 5-10 percig hagyod nyúlni az izmaidat. A lábadon végig is fogod érezni.

Ha már meg tudod fogni a lábszáradat, húzd, vagy finoman húzogasd oda magad, a fejedet, hátadat. Ha a talajt éred el, tedd a lábfejed mellé kívülről a tenyeredet ujjakkal hátrafelé, és úgy húzogasd magad a lábszáradhoz!

Ha nem tudsz tovább nyúlni ebben a pózban, jöhet a következő gyakorlat.

2. Ülj le a földre nyújtott lábbal, és hajolj Rá! Ugyanúgy hagyd nyúlni, mint állva. Ha nem elég kényelmes, csinálj terpeszt, és úgy hajolj erőre, hagyd nyúlni a hátad -s lábad izmait! Ha eléred a lábszáradat, talpadat (összezárt lábbal), akkor fogd meg és húzd oda magad! Lassan, perceket hagyva rá, hogy nyúljanak az izmok!

3. Gördölj hátra, mintha bukfencezni akarnál, de maradj a hátadon, és a térdedet tedd a fejed két oldalára. Ha nem ér le, hagyd, hogy súlyánál fogva húzza a hátizmaidat!

Percek múltán ki is nyújthatod, ha a lábujjaddal meg tudsz már támaszkodni így a talajon.


A fenti pózokat változtatgasd, ameddig jólesik!


Kedves egészségedre!

2015. jan. 2. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az 1. pontnál fontos, hogy a testsúlyod ne a sarkadon, hanem inkább a talpad első felén legyen!
2015. jan. 2. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A 3. gyakorlatnál pedig: amíg a súlypontod a popód felé van, addig két kinyújtott karoddal a hátad mögött támaszkodj a földön, amikor a súlypontod a fejed felé billen, akkor meg a két kinyújtott karoddal a feled mellett támaszkodj a földön, hogy a nyakcsigolyáidra ne helyeződjön akkor súly! Fogod érezni ezeket a pózokat magadtól is, csak ha nem mozogtál, nem táncoltál, nem sportoltál, talán nem jut eszedbe, hogy így is lehet tenni, ezért inkább elmondtam.
2015. jan. 2. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5: jav.: *fejed mellett támaszkodj.
2015. jan. 2. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha sportolsz, az csak segíteni fog ezen. Nyújtani úgyis kell az edzések után, és egyre jobban fog menni. Sőt, bemelegítés nélkül nem is szabadna nyújtani.
2015. jan. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
0%
Állj egyenesen és folyamatosan próbáld elérni a lábujjadat mindennap 25-ször!!!
2015. febr. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!