Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Youtu. Be/dXXwLdQFFlE megtudná...

Mercedes6574 kérdése:

Youtu. Be/dXXwLdQFFlE megtudná nekem mondani valaki, hogy mi itt a lépés? Egyszerűen nem jövök rá.

Figyelt kérdés

2015. jan. 14. 19:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Az állásban a leggyorsabb matt két lépéses. A feladvány szerzője vagy át akar verni, vagy nem ért a sakkhoz.


gyalog B8-ra Vezér

sötét Király üti a Vezért

Vezér a d8-ra matt.

2015. jan. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Persze ha a gyaloglépés után a király nem üt, hanem az a6-ra lép, akkor meg a bástya az a7-re matt.
2015. jan. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszönöm! végre valaki... a6-ra nem mehet a király, hisz ott a vezér. én sem látom a mattot egy lépésben, viszont nem tűnik hozzánemértőnek a srác.. sőt.


valami becsapós lesz ez, vagy nemtudom, de nem jövök rá egyszerűn

2015. jan. 15. 18:55
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen a6-ra nem mehet, igazad van, nem figyeltem. De mindenképpen valami humor a lényege, vagy a gyerek nem tudja mi az egy lépéses matt, mivel egy sakkprogrammal elemeztem ki az állást. Nincs más lehetőség.
2015. jan. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk az is lehet, hogy az benne a hatalmas ravaszság, hogy a sötét csak egyet léphet. Szóval, hogy egy ilyen kitekert, beugratós megfogalmazás.
2015. jan. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Értem, kedves fantázianév. Szóval egy nem létező szabályra alapoztad a feladványt. Gratulálok!
2015. jan. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

nem teljesen értelek. mindenesetre meglett a megoldás. gyalog b8. sötét színű huszárt kell felvenni.


nagymester által alkotott rávilágítás a sakkszabályok fontosságára.


ÍAzért köszönöm a segítséged.

2015. jan. 31. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!