Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Azt hallottam ha sokáig marad...

Azt hallottam ha sokáig marad valaki oxigénhiányos környezetbe, megugrik a vörösvérsejt száma (pl. magas helyeken) és ezáltal javul az állóképessége. A kérdésem az hogy hogyan tudnék ilyen környezetet előteremteni úgymond "házilag"?

Figyelt kérdés
Sok módszer van rá de a legtöbb illegális és eszembe se jutott hogy ilyenekre vetemedjek pl. vérdopping vagy epo.

#sport #hemoglobin #hypoxia #EPO #vérdopping #vörösvértest szám
2015. jan. 18. 23:07
 1/2 anonim ***** válasza:
sehogy, ez veszélyes játék, ha Himaláját hódítanak, ők is több évig készülnek rá, az, ha otthon oxigénhiányt idézel elő, előbb fogsz Darwin díjat kapni, mint elérd a célod... ha állóképesség fokozás kell, kardióz. vagy, ha hirtelen kell, használj NO fokozót.
2015. jan. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Magas hegyeken szoktak hetekig tartózkodni és ott edzeni. Emiatt az adaptációs mechanizmus részeként megugrik a vörösvérsejtszám. Visszatérnek a lowlandi területre, és még egy ideig tart a hatás, de természetesen elkezd visszaállni az eredeti szintre. Ebben még semmi illegális nincs. Vérdoppingnál elteszik a magaslaton termelt vért, és közvetlen verseny előtt visszatöltik, hogy olyan legyen, mintha kb. egy órával ezelőtt jöttek volna meg a hegyekből több hét után. Ez illegális. Az erytrhopoetin hormon, doppingnak számít természetesen és természetesen illegális.


A saját egyedileg megtervezett mikroklímádat nem tudod előteremteni mezei körülmények között, az sem segít, ha kevesebbet nyitod ki az ablakot. Láttam ezeket az arcmaszkokat, amelyek elvileg ritkább levegőt engednek át, ezáltal érnek el egy hasonló hatást. Szerintem hülyeség, rosszul lehetsz tőle edzés közben, mellesleg a vvt szám emelkedéséhez nem csak az a napi 1 óra alacsonyabb oxigéntartalmú levegőben elvégzett edzés szükséges, hanem a maradék 23 óra is, amit abban a környezetben eltöltesz.

2015. jan. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!