Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 16 évesen már késő elkezdenem...

16 évesen már késő elkezdenem versenyszerűen társas táncolni?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretek táncolni és 10 éves koromban jártam is tánciskolába 2 évig ahol felső szinten oktatták a latin és standart táncokat. Imádtam táncolni a tehetségem is megvolt hozzá és a hallásom is rendben volt tehát jó ritmusérzék stb.. kisebb versenyeken is részt vettem és harmadik illetve második helyezést értem el... de aztán sajnos el kellett költöznünk és abba kellett hagynom mert az új helyen nem volt lehetőség táncolni. Amit 4 éve tanultam még a mai napig is tudom itthon néha gyakoroltam is de most újra lesz lehetőségem tánciskolába járni. Az lenne a kérdésem hogy 16 évesen ha mindent beleadok és látszik hogy élvezettel csinálom és könnyen tanulok van e esélyem versenyekre kijutni? Köszönöm a normális válaszokat. :)
2015. jan. 28. 14:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Egyáltalán nem késő.Felnőtt kategóriába fogsz tartozni.

Abszolút táncoktatás és iskola függő hogy valóban a karrier és versenyekre való felkészítés motiválja a tánctanárt, ne csak a minél többen tanuljanak "topogni"...

2015. jan. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod :)
2015. jan. 28. 15:17
 3/8 anonim ***** válasza:

Aki egy 16 évesnek azt mondja, hogy felnőtt kategóriába tartozna, az távolról sem látott versenyt...


Egyébként attól függ, hogy mik a céljaid. Komoly eredményekhez már késő. Versenyre pedig bárki mehet, aki adott kategóriába tartozik és fizeti a nevezési díjat...


Egyébként 16 éves kezdő lányként nehéz lesz párt találni. Mivel lányokból rengeteg van a fiúk alapból a tapasztaltabbaknak jutnak.

2015. jan. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha 16 évesen kezdi el a komoly felkészülést a versenytáncos karrierre akkor ugye "D" kategória amiben sorrend szerint legelőszőr versenyezni fog hacsak nincs (többnyire van) lehetősége és tehetsége "C" kategória táncainak az elsajátításaira.Itt már ugye már nem csak 4 tánc a követelmény.Ha sikerül így feljebb lépni a kategóriákban még van "kötelező" pontszerzési lista is melyek ismét csak a versenyeken való részvétellel lehet növelni.Ha ezeket optimálisan számoljuk akkor az átlagos felkészülési idővel számolva a "B"és"A" kategória elérése minimum (de több) 2 év.

"A" kategóriás dobogós (igen,nem pedig részvétel!) versenyek eredményével juthat az igazán Profi (zonder) szintre de itt már milliós ruhakövetelményeknek és minden tánc tudásnak kell megfelelni nemhiába szakosodnak a profi táncosok valamely szeretett ág felé.(pl Latin vagy sztendert)

Ha "utánaszámolsz" akkor már-jelen kérdésből kiindulva-bőven több mint 18 éves lesz a táncos vagyis felnőtt kategóriában fog igazán verseny-táncolni.

2015. jan. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
...Ha versenytáncos "képző" oktatóhoz/tanárhoz kerül a jelentkező akkor oda már nem feltétlenül párosával mennek a jelentkezők mert a képzés alatt találnak neki vagy választ megfelelő tudású és kategóriába tartozó partnert.
2015. jan. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Aki 2 év alatt eléri D-ből A-t az maximum úgy lehetséges, ha egy A-s felkarolja... De erre az esély 0.
2015. jan. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez így van vagyis, felnőtt korosztályban lesz bőven.:)

2015. jan. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2015. jan. 29. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!