Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen okostelós alkalmazást...

Milyen okostelós alkalmazást ismertek, ami sportolásnál egy jobb sportóra funkciót tudja?

Figyelt kérdés

Tehát elsősorban olyan érdekelne, amihez esetleg mellkasi vagy csuklós jeladót is lehet párosítani (állítólag van ilyen), és gps-alapon távot mér, köridőt mér, időt mér, lépésszámot mér, sebességet mér (csúcs-, átlag-), stb stb.


Ha már van olyan jeladós verzió, ami képes egy egyszerűbb EKG készítésére is, ill. ritmuszavar jelzésére vagy a csuklós esetén vérnyomás X időközönkénti mérésére, az még jobb persze.


Jelenleg a Runtasticot használom, na de legjobban a jeladóhoz kötött funkciókat hiányolom belőle a legjobban.


Ötletek? Ki mit ismer?



2015. jan. 30. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Én a Sports Tracker-t használom, elméletileg minden ilyet tud, de nekem csak az útvonal és a távolság a lényeg, a többi nem.
2015. jan. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hát ez az, ezt sok tudja, de kellenének a jeladós funkciók is. pulzus mindenképpen.
2015. jan. 30. 16:15
 3/6 anonim ***** válasza:

A Runtastichoz lehet kapni bluetooth-os pulzusmérő mellkaspántot (biztos más apphoz is van). Olyan szerintem nem létezik, ami vérnyomást mér.

Egyébként ebben a Polar jár élen elvileg. Nekik vannak olyan pulzusmérő óráik, amik a szívverések közti időket is érzékelik, kb. ez a csúcstechnológia, ami egy amatőr sportolóhoz eljuthat. De az ilyen óráknak már 100 ezer fölött van az ára.

Ehhez képest az a pánt, amit írtam az elején, elég olcsó, de megoszlanak a vélemények, hogy mennyire megbízható (néha nem érzékeli a telefon, így kihagyogathat a mérés, gyorsan meríti az elemet és a telefon aksiját stb.). Az ilyenekről találsz felhasználói teszteket, olvass utána majd.

2015. jan. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

oké a Runtasticot ismerem (vagyis csak ezt ismerem), és ha ehhez tényleg kapni jeladót, azzal végül is majdnem teljes a lista, amit szeretnék tőle.

Ki forgalmazza azt nálunk vagy te hol szerezted be hozzá a jeladót?

2015. jan. 31. 21:54
 5/6 anonim ***** válasza:

2. vagyok


Nekem nincs ilyen, csak olvastam róla már. Gyorsan rákerestem, hogy mit dob ki a Google. A Runtastic saját jeladójáról nem találtam magyar oldalt, de másik márkáról igen, ami kompatibilis vele (állítólag).

[link]

[link]


A helyedben nagyon alaposan utánajárnék, hogy tényleg minden szempontból passzol-e a telefonnal, és egyáltalán megéri-e. Fontos a pulzusmérőknél, hogy kódolt-e a jeladó. Hogy ez a bluetoothnál hogyan működik, nem tudom. De sok olcsó órához nem kódolt jeladót adnak, és azt a nagyfeszültségtől kezdve a wifin át a szomszéd futó jeladójáig minden bezavarja, és teljesen pontatlanul mérhet. Ennek is nézz majd utána.

2015. jan. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
okés köszi szépen. én is néztem a zergéét de nem találtam semmit erről. na de majd jobban körbenézek. köszi még egyszer!
2015. jan. 31. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!