Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen mozgással kezdjem, ha...

Milyen mozgással kezdjem, ha 11 éve meg se mozdultam, van rajtam 25 kiló felesleg, és 8 éve dohányzom is?

Figyelt kérdés
Autóval járok mindenhová, amúgy pedig itthonülős típus vagyok. Észrevettem hogy már egy 1 km-es séta is mennyire megterhelő, leizzadok tőle, ha sietni kell még lihegek is. Szégyellem ezt az ismerőseim, barátom előtt. Ha sétálni hívnak, vagy valami okból gyalog kellene mennünk valahová, inkább lemondom a programot, mert ez iszonyat szégyen, hogy fiatal nő létemre 15 centis izzadtságfoltjaim lesznek egy laza sétától is. A pulzusom alapból is elég magas nyugalmi állapotban is, viszont amúgy egészséges vagyok, az orvos szerint pont az edzetlenségem az oka. De nem tudom mihhez kezdhetnék. Mivel szégyellem magam, és a külsőmet, nem vagyok képes egyenlőre semmilyen társas sportra, így edzőterembe nem akarok járni. Itthon csak sima tornát tudok végezni, mert ugrálni nem szabad. Biciklizésre, tempósabb sétára gondoltam elsőre, ezt is kihalt környéken. Ez is érne valamit kezdésnek az én esetemben? És hetente hányszor hány percet javasoltok?
2015. jan. 31. 18:21
 1/2 anonim ***** válasza:

tempós séta tökéletes, bicajon könnyű ellazsálni a dolgokat. de megfelelő étrend is kell mellé.

[link]

2015. jan. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Vegyél szobabiciklit!Minden nap tekersz fél órát és leolvad rólad a felesleg!Sok víz és diéta!Én 20 éve dohányzom,csak a bicó megy,meg az úszás.
2015. febr. 1. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!