Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Thai- vagy kickbox esetleg...

Cukimuki0131 kérdése:

Thai- vagy kickbox esetleg MMA? 13/L

Figyelt kérdés
Ha tudtok jó helyet akkor azt is mondhatjátok (Újpest vagy Angyalföld)

2015. febr. 8. 11:20
 1/10 tkodit ***** válasza:

Az mma edzések mindig kétes minőségű dolgok, mivel fogalmunk sincs, hogy ez alatt a szlogen alatt mit tanítanak valójában, hiszen az MMA nem egy stílus, hanem egy megmérettetési forma, ahol van sokszáz megengedett, és pár tiltott technika, de ezen technikák különböző harcművészetek, küzdősportok technikái. Így aki "MMA"-t tanít, az bevallottan különböző stílusokból "összelopkodott" technikai repertoárt tanít, viszont arra semmi garancia nincs, hogy az így összerakott anyag működőképes, legitim, és jó minőségű.


A kickboksz edzések jórésze aerobikos beütéssel rendelkezik, ami egy ilyen fiatal lánynak még be is jöhet.

2015. febr. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ nagyon sokat segített,még esetleg valami infó a thai boxról?Én azt hallottam,hogy több esélye van annak hogy kick boxon lányok vannak mint a thai boxnál,ez igaz?Vagy ne foglalkozzak vele?Csak ugye a fiúk nyilván erősebbek és velük begyakorolni elég kellemetlen is lehet. :D Szóval akkor az MMA kizárva most akkor mi a jobb thai- vagy kickbox?
2015. febr. 8. 12:25
 3/10 A kérdező kommentje:
Ja és,kicsit szeretném,ha meg tudnám védeni magam,ez egy szempont lehet a válaszadóknak!! :)
2015. febr. 8. 12:29
 4/10 anonim ***** válasza:

a kickbox legnagyobb baja, hogy 80%-ban csak nők járnak akik nem igazán a küzdelmi értékek alapján választják hanem mert jól akarnak kinézni és az edzés meg alkalmazkodik a többség igényeihez és a végére aerobic színvonalú edzések maradnak. A thaibox jobb választás lenne csak az egyetlen értelmes újpesti thaibox edzés elköltözött.


[link]


itt tudsz keresgélni edzéseket de a legnagyobb valószínűséggel akkor járnál a legjobban ha lemennél boxolni az újpestbe mert ott vannak talán a legtöbben a te korosztályodból ami ilyenkor még elég fontos szempont.

2015. febr. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 tkodit ***** válasza:
81%

A thai-boksz edzések a hírek szerint viszonylag egységes minőségűek, vagyis kevés a nagyon rossz, de kevés a kiemelkedő hely. Ez persze érthető, hiszen a thai-boksz egy alapvetően egyszerű, mondhatni primitív stílus, ám a nagyszerűsége is ebben rejlik. Brutális, nagyrészt működőképes, és relatíve kisszámú technikát használ. Nem vagyok szakértője a témának, de meglátásom szerint a taktikai képzésre nem fektetnek sok hangsúlyt. Egy muay thai meccsen nem az okosabb nyer, hanem aki nagyobbat üt/rúg, és többet bír a combja, vagy a bordái.


Az utcai önvédelemhez viszont a taktikai, mentális képzés ugyanúgy hozzátartozik. Bár egy fegyvertelen támadót sanszosan szétszed egy megtermett thai-bokszos, attól még nem az utcai önvédelemre találták ki a rendszert. A ring-szituációk stressz-szintje, és a sportszerűség meg sem közelíti az utcán levő helyzeteket. Egy küzdősportban található 1v1 helyzet, és a garantált fegyvertelenség miatt a küzdősportoló elég csúnya utcai szitukba futhat bele.



És akkor még nem beszéltünk arról a számodra fontos tényről, hogy egy fiatal lány vagy. Kiábrándítónak tűnhet, de egy nő harckészsége sok-sok év gyakorlás után éri el egy átlagos férfiét. Egy utcai támadásban a puszta fizikai fölény elképesztően sokat számít, és minden rendszer, ahol ezt figyelmen kívül hagyják (pl: aikidó) az csak hamis önbizalmat táplál a művelőiben.

Egy átlagos fizikumú nő nem a ringben használt ütés-rúgás kombókkal fog tudni legyőzni egy gyorsan, kiszámíthatatlanul, agresszívan mozgó férfit, hanem azokkal a piszkos trükkökkel, amit egy ringsportban nyilván meg sem tanítanak neki.


Nem azt akarom mondani, hogy ezen rendszerek nem segíthetnek neked az utcai önvédelemben. Nyilván többet jelentenek, mintha nem űznél semmit. De ha az önvédelem a fő cél, akkor mást választanék.

2015. febr. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 kovpet ***** válasza:

A fontossági sorrend, ahogy én látom:


- megelőzés (ne menj olyan helyre)

- felkészülés (jó kondi, hogy el tudj futni és legyen nálad gázspray)

- szerencse

- minden más (tudj ütni-rúgni)

2015. febr. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az első (thai) edzőm Németországban boxolt / thai-boxolt évtizedekig, így nála nagyon domináns volt a kéztechnika és a belharc (könyök, térd). Ráadásul keresztbe-edzett savate-al. Pl. "teep formációként" tanultam meg amiről egy másik teremben megtudtam, hogy azok valójában a chasse l'italian /bas / lateral (savate rúgások). Ő zártan boxolt "a kétféle alapállás / lábmunka házasításával" és ezt is tanította.


Termenként egy picit más...

2015. febr. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon,nagyon köszi a válaszokat.tkodit segített a legtöbbet.egyesek kicsit félreértették,nem a konkrét önvédelem a cél,hanem az hogy kicsit legyen benne az is.

Azt hiszem keresek valami thai-boxot.az nagyon tetszett :))

2015. febr. 9. 19:39
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Úristen miket olvasok itt. Szóval: -Én a helyedben a thai-boxot választanám. Nálunk is járnak le vegyesen fiuk-lányok, és nem primitív bunyó van, hanem lehetőség szerint egy keményebb fizikai edzés, és utána ha valaki akar akkor sparring védőfelszerelésben. Ha nem akar, akkor addig zsákon, vagy pajzson gyakorol az edző utasításai alapján. Van Angyalföldön is jó edzés, a Bata Tamás tartja, a Jász utcában. Vagy hozzánk is lejöhetsz, a Life Combat Gym-be. Nem fogják sem az elején, sem később feltörölni veled a földet. Ez a sport nem erről szól. Ha valaki később szeretne egy kicsit komolyabb dolgokban részt venni, akkor az is megoldható...
2015. febr. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utcsó,nyomtam zöldet!Köszi!!:)
2015. febr. 11. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!