Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért ilyen magas az átlagélet...

Miért ilyen magas az átlagéletkor a geocachinget űzők között?

Figyelt kérdés

Voltam egy-két geocaching találkozón, programon, és többnyire 30-40, vagy még inkább afölöttiek voltak a résztvevők. Aki fiatalabb volt, azok mind az ő gyerekeik voltak (kisiskolások). Az geocaching.hu-n is ezt tapasztaltam. Hogy-hogy nincsenek egyetemisták, egyetemista korúak? Vagy csak én nem találkoztam velük?


19/F



2015. márc. 7. 15:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
mivel a fiatal generáció főleg akik még hajlandóak a gép elől kimozdulni és sportolni valamit, sokkal pörgősebb sportokat részesítenek előnyben, vagy mert eleve pörgősek, vagy mert így is nehezen tudják beilleszteni a napi programjaik közé. a geocaching meg eléggé időigényes tud lenni.
2015. márc. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnálom, mert én szívesen csinálom, csak a társaság az nem az én társaságom. :(
2015. márc. 8. 10:50
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez így nem igaz, én is egyetemista vagyok, és geocachingezek... Eléggé szórt a mezőny. Ismerek 14 évest, de ismerek 20-25 éveseket is, akik szintén űzik ezt a "sportot". De valóban, az igaz, hogy javarészt 30-40-50 évesek vannak többségben. Szerintem ez nem baj, velük is ki lehet jönni, és lehet velük beszélgetni. Meg hát a játék a lényeg, igazából engem a kor nem érdekel. Mi bajod az idősebbekkel? Szerintem nagyon pozitívan állnak mindenkihez, rendezvényeken meg úgyis az egyéni teljesítmény a lényeg.
2015. márc. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Természetesen semmi bajom az idősebbekkel, valóban nagyon kedvesek. Én viszont legszívesebben a saját korosztályommal töltöm az időt. A rendezvényeken is vannak közös programok (a verseny előtt/után), amiket a velem egykorúakkal szerintem jobban élveznék.
2015. márc. 13. 18:16
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát itt jön be az, hogy ki miért játszik. Mindenki más miatt. Én például maga a játék miatt játszok. :) Nem barátokat keresek itt, és nem mások miatt, hanem magam miatt. Rendezvényekre nem járok, mert nem is érdekel. Ládákat egyedül szoktam keresni.


Írj a fórumra: [link] Biztos lesz érdeklődő, és hátha találsz társakat. A GC fórumot sokan olvassák.

2015. márc. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Maga a játék nem igazán csapatsport. A találkozókat a kezdő "mag" szervezi, mivel nagy részük személyesen ismeri egymást.

Amikor itthon meghonosodott, akkor mi voltunk huszon- és harmincon- évesek.

2015. márc. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 polarbeer válasza:

Én 22 éves egyetemista vagyok, 17 éves korom óta kesselek. A Bakonyban és a Balaton-felvidéken kezdtem, és túráim során igyekeztem minél több útbaeső ládát megtalálni. Manapság pedig inkább arra használom a ládákat, hogy az általam nem ismert új lakókörnyékemen (Budai-hg, Pilis) tudjon olyan helyeket mutatni,amiről nem tudnék, ahol amúgy nem járnék, ha nem lenne láda - pedig érdemes!


Eddigi szerény eredményeim - mert nem hajkurászom agyon a pontokat:

- 160 találat

- 1 első találat ("piros egyes"), 1 második találat

- 7 különböző mozgóláda megtalálása 10 alkalommal

- 1 mozgóládarejtés


Ja, és ezek mind GPS nélkül, autó nélkül, továbbá az első 110 láda otthoni Internethozzáférés nélkül.

2015. márc. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Melyik mozgó a tiéd? :)
2015. márc. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Amúgy azért ilyen magas az életkor, mivel a fiatalabbak vagy nem ismerik ezt a játékot, vagy nyilvánvaló okokból más szórakoztatja őket, és más a hobbijuk. Azt viszont meg kell hagyni, hogy nincs a magyar geocachingnek jó marketingje, és sehol nem reklámozzák, ahol kellene. Így nem kell csodálkozni, hogy kevés a fiatal játékos.

Tapasztalatom szerint a fiatalok többsége is csak azért ládázik, mert be tudja építeni más hobbijába (pl. biciklizés, kirándulás)

2015. márc. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!