Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futás közben 150-160 közötti...

Futás közben 150-160 közötti a pulzusom, ez alá nem tudok menni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
24 éves férfi vagyok kb 88 Kg, azt a tanácsot kaptam, ill olvastam később is, hogy érdemes lenne a max pulzus számom 50-60%-ig jutnom futás közben. Lassan kocogok, talán néha egy kicsit gyorsabban, de legtöbbször odafigyelek a stabil tempóra. Futok pár hónapja, de még mindig 150-160 között mozod a pulzusom, miközben esetemben az ideális 140 felé lenne az ideális. Fogok edződni és csökken az átlagpulzusom, vagy próbáljak még lassabban tötyögni?
2015. márc. 8. 21:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Fuss lassabban.
2015. márc. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen én azt tippelem, hogy van 190, ha nem még több a maximális pulzusszámod. Ez esetben a 140 eléggé kevés, azzal mondjuk egy 195-ös max. pulzussal, 2 óra körüli folyamatos futásból álló edzést érdemes végrehajtani. 155-ös pulzuson egy 195-ös max-al egy 40-50 perces edzést érdemes csinálni szerintem. Attól függ mit akarsz elérni a futással, kéne lennie valamiféle víziódnak és akkor lehetne ahhoz igazítva végezni az edzésmunkát.
2015. márc. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy az 50-60% az regeneráló tartomány. Ha aerob állóképességet akarsz növelni, akkor elmehetsz 70-75(80)%-ig is.

Ráadásul ezek a kiszámolt zónák nem biztos, hogy pontosan illenek rád is. A nyugalmi pulzusodat könnyen mérheted, de a maxot már csak becsülni tudod. Talán jobban ki lehet számolni a zónáidat a laktát küszöbödből, de azt is egy kicsit bonyolult mérni (viszont nem olyan veszélyes, mint ha a maxodat szeretnéd tesztelni).

2015. márc. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A 150-160 teljesen ideális, majd idővel lejjebb megy.
2015. márc. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!