Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Elkeserítő eredmények?

Elkeserítő eredmények?

Figyelt kérdés
Nem voltam sose kövér, csak meglátszott a mozgásszegény 22 év rajtam :D 1.5 hete elkezdtem minden nap futni, és elkeserít, hogy 5 percet nem tudok lefutni egyhuzamban... általában 20 percre járok ki, de annak is a 90%-át lesétálom, mert nem bírom.. és tudom, nem váltom meg a világot ennyi idő alatt (főleg a több évnyi mozgáshiány után) de nagyon elkeserít, állandóan sírhatnékom van, hogy mennyire egy puhány lusta szr vagyok :( és félek, hogy emiatt elveszik a motivációm.... mit tegyek?
2015. márc. 9. 20:11
 1/6 Szergej55 ***** válasza:
Izé, pont emiatt nem szabadna elveszíteni a motivációt. Mi ez a fordítva gondolkodás?
2015. márc. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2015. márc. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Szia, nekem az segített, hogy nem csak úgy érzésre futottam, hanem edzésterv alapján. Nekem konkrétan ez volt, amivel újrakezdtem, de mással is működhet: [link]

Ha nem volt kedvem futni menni, általában csak elolvastam pár kommentet, azok mindig motiváltak. :)

2015. márc. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 *Glissade* ***** válasza:

Én azt javaslom:


1. Teljesen normális az, hogy aerob intervallban futsz! Lehet ilyet! 2 perc séta egy perc kocogás, vagy 2-2 perc mindegyikből, esetleg 2 perc futás 1 perc séta.

Nem kell egyhuzamba lefutnod a 20 percet!

Csak legalább hetente emelj a futás idődön, vagy a tempón!

Tehát pl. hetente fuss legalább 1 percel többet :)


2. Nem kell mindenap futni! Az is lehet, hogy fáradt vagy, azért nem megy!

Elegendő 2 naponta futnod, vagy heti 3x. Ha majd haladóbb leszel futsz naponta.


3. Étkezés!!!!!! Kellő mennyiségű minőségi szénhidrátra, vízre van szükséged aznap!


4. Nem elég futás! Nyújtani, erősíteni is kell melette.

2015. márc. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ha feladod, akkor vagy puhány lusta szar, nem pedig akkor, ha nem tudsz 5 percet folyamatosan futni.


megsúgom, van olyan tempó, amit még az olimpiai bajnok sem tud 5 percig tartani. Ezért kel edzeni, hogy egyre több, gyorsabb futást bírj végrehajtani. Minden kezdő azt hiszi, hogy tud futni. pedig a futás nagyon nem egyszerű, jól kell futni, és be is kell osztani az erőt rendesen. te is gondolom bekezdesz egy olyan tempóval, amitől 3 perc után elsavasodsz, aztán megy a sirásrivás. Ahelyett, hogy mondjuk egy laza kocogással kezdenél, hogy bemelegedj, meg hozzászokj a terheléshez...

2015. márc. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 *Glissade* ***** válasza:

Na igen, az meg a másik! Ha túl gyorsan futsz persze, hogy kifulladsz 5 perc után :)

Lassú szinte gyalogló tempóban kezd! Ha ezt nem birod, mehet az amit írtam, futás- váltva séta.

2015. márc. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!