Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Utóbbi hetekben heti 5-6...

Utóbbi hetekben heti 5-6 alkalommal futok, aszfalton és fáj a vádlim ( pontosabban kicsit alatta). Ez azért lehet mert nem jó a futócipő?

Figyelt kérdés
Mert interneten nézegettem az aszfaltra jó cipőket és találtam egy hasonlót amilyen az enyém még a márkája is passzol, úgyhogy nem értem.
2015. márc. 14. 15:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez elég nagy megterhelés, az izomzatnak kb. 2-3 nap kell hogy regenerálódjon,

próbáld meg úgy ezt a heti 5-6 alkalmat, hogy a futás előtti bemelegítés és az utána következő nyújtás összesen időben annyi legyen, mint maga a futás. Ez amúgy is izomterhelős alapszabály.

Ha rossz a cipő, inkább boka- és térdfájás lenne a rossz lengéscsillapítás miatt.

2015. márc. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2015. márc. 18. 20:13
 3/4 anonim válasza:
tuti a regi parasztok mezitläb kapältak, meg sem fälyt nekik semmi. ne legyel ma nyälas majd megszokod vagy ne fuss ez csak kifogas
2015. márc. 24. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Először is senki nem mondta, hogy abbahagytam, ettől még ugyanúgy futok, ez nem kifogás, másodszor meg előbb tanulj meg írni és aztán írj ÉRTELMES kommenteket, az ilyenekre semmi szükség, harmadszor pedig fogjad vissza magad, és ne buknózzál, nem tudom kinek képzeled magad.
2015. márc. 25. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!