Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nőként súlyzós edzés nélkül...

Nőként súlyzós edzés nélkül feszes, karcsú test?

Figyelt kérdés
Régwn én is jártam konditerembe és nem csak aerob mozgást végeztem, hanem rendesen súlyokkal is edzettem. Izmosodtam is rendesen és formásodtam, de most inkább otthon szeretnék edzeni megfelelő étkezés mellett. Az étkezés részével semmi baj, tudom, hogy hogyan kell helyesen egészségesen étkezni. A kérdésem az lenne, hogy ha otthon futópadon 50-60 percet sétálok emelkedőn heti 4-5 alkamommal akkor így is lehet szép eredményt elérni, hogy ne löttyedt legyek? Úgy gondolom ez a súlyzós edzés kötelezővé tétele a szép testért egy divat inkább. Régen is voltak csodás testű nők súlyzós edzés nélkül is. Kb. 5-6 kg pluszom van ezt szeretném eltüntetni. Vékony (nem kifejezetten izmos, de feszes) alakot szeretnék elérni.
2015. márc. 26. 12:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Persze hogy lehet súlyok nélkül is edzeni. A saját testsúlyos erősítő edzések mióta ember él a Földön alapvetőek és mindmáig teljesen megfelelőek az izomzatunk, a testünk általános karbantartására :)


Az erősítést hanyagolni, helyette aerob 'edzést' (séta, kocogás) beiktatni erősen vitatható, persze kinek mi a fontos.

2015. márc. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Pontosan, akkor sajat testsulyos. Az izomzat adja meg a test vazat, formajat. Lehet az ember 50 kilosan is lottyedt, tonustalan. A tonusos, formas, feszes test annyit tesz, hogy szepen kiepitett izomzat van alatta, aminek elerese sulyok emeleset igenyel, legyen az sulyzo, vagy a sajat testsulyod. A kardio az allokepessget, tudokapacitast fejleszti, de az alakodat nem formalja.
2015. márc. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kell erősítő edzés is, aerobbal nem leszel feszes. Az erősítő edzés lehet saját testsúlyos is, ha nincs súlyzód.
2015. márc. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!