Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Utcai önvédelem. Melyik a...

Utcai önvédelem. Melyik a leghatásosabb?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mostanában egyre gyakrabban hallom, hogy ismerősömet egy bulis este folyamán megtámadnak. Nagyon félek, hogy egyszer én is áldozatává válok egy ilyennek. Nem vagyok egy hajszálvékony "pasi", sportoltam szinte egész eddigi életem során, tehát rendelkezek valamekkora edzettséggel, de tudom, hogy ez nem elég. Szeretnék elsajátítani valami olyan küzdősportot, amellyel könnyebben megvédhetem magam az utcán, főleg ököl-, ill. késtámadás esetén. Valamire olyasmire gondoltam, ahol nem konkrétan a védelmet tanítják meg, hogy hogyan fuss el, vagy védd ki, hanem, hogy hogyan vágj le neki 2 akkorát, hogy megszédül.

Előre is köszi!



2015. ápr. 7. 21:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Mentalitástól függ, nem technikától. Semmi érteme azért elkezdeni egysportot, mert meg akarod védeni magad.
2015. ápr. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

lényegében az önvédelmi edzésen támadni tanítanak meg nem kivédeni a támadást,mert a támadás az egyetlen logikus dolog amit egy ilyen esetben tehetsz.

megtartod a helyzet irányítását,vagyis cselekedsz és támadsz,nem sodródsz.

viszont a gyakorlati kivitelben vannak gondok,mert az önvédelmi edzéseken nincsen küzdelem,vagyis nem szembesülsz a valósággal,amikor ütnek vernek és te közben észnél maradsz mégis és cselekszel.

mentálisan nem készít fel.

ezért egy küzdősport edzéssel kellene kezdened az ökölvívással heti 3 edzéssel és 2 év után mellé tehetsz egy önvédelmi edzést,ahol szerzel a meglévő tudásod mellé hasznos taktikai ismereteket is.

ha a kést is meg akarod ismerni annak sayoc kali edzés a neve.

ezért lényegében az elgondolásod ésszerű,mert a visszatámadásban,vagy a megelőző támadásban,elsöprő agresszióban gondolkozol.

2015. ápr. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ahhoz, hogy eljuss oda, hogy le tudj vágni 2 akkorát, hogy megszédül, ahhoz barátocskám az kell, hogy kb 200szor úgy pofánverjenek, hogy megszédülsz.


200szor. Namármost ha téged buliból hazafelé ennyiszer megvernek, akkor megérdemled a verést. Mert ahhoz orbitál lúzernek kell lenni. másrészt meg, szerinted ha lekensz akkorát, hogy megszédül, attól a spanja már nem is tud hátulról vesénszúrni? vagy kivéded a kést,

de szétvágják a kezed, és lebénul. talán mégiscsak jobb lett volna elfutni.

2015. ápr. 8. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Gyúrni menj el, meg boksz, birkózás és késharc (eskrima/kali).
2015. ápr. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!