Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért mondják hogy a wado ryu...

Miért mondják hogy a wado ryu karate nem jó semmire?

Figyelt kérdés
Sokan ezt nem tartják olyan küzdősportnak, amely tényleg segít megtanítani ütni/rúgni utcaharcra. Pedig akik viszik benne valamire azok olyanok, mint a 200 kilós mester nálunk, akinek egy ütés kiütni az összes fogad.

2015. ápr. 24. 22:14
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
17%
Mert tényleg nem ér semmit.Én shotokanoztam,ugyan az,mint a wado ryu,alig van különbség.Ezek a no kontakd dolgok nem tanítanak meg az önvédelemre.És a technikájuk sem jó.A mozgásuk túl merev,nem tudnak rendesen védekezni.Már le lett írva itt többször is,hogy miért nem jó,most megint kezdődik ez a karate mánia.Egy bokszoló,thai boxoló,birkózó stb.ellen nem lesz esélyed karatéval.
2015. ápr. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
96%
Mert idehaza a sok majomnak a kickbox-thai box-box az isten. A krav-maga is így indult idehaza és sok más stílus is. És persze egy boxoló,szteroidos cigó előbb áll neki emberkedni,mint egy karatés,mert ez utóbbi filozófiát is tanul.
2015. ápr. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
26%

Mert semmi értelme. Szabadidős program, testedzés, de köze sincs a harcművészetekhez (küzdősportokhoz).


No contact karate stílus, teljesen ésszerűtlen, hibás mozgás technikával, életszerűtlen, ósdi edzéstechnikákkal.


Amikre megtanít azok nem ütések és nem rúgások. 'barna öv' alatt a sportkaratésok nagyja úgy tartja az öklét, hogy előbb töri el azt mintsem kárt okozna egy másik emberben, hacsak nem az arcon, talán ott az öklén kívül az orr is megsérülne, ez megeshet.


200 kilós 'mestert' valószínűleg nagyon sok ember megverne, akik korántsem nevezik magukat mesternek, vagy egyáltalán haladóbb, ügyesebb bunyósnak.


Nincs olyan, hogy valakinek 1 ütés kiütni az összes fogat.. aki nem tud ütni, az hiába várja, hogy majd valaki tartja a fejét amíg kiveri a fogakat. Na már most egy átlag sportkaratés 'mesterről' nem kell azt gondolni, hogy tud ütni.


Én is jártam ilyen edzésre, és mostanában is lenézek mert kedvelem a társaságot, emberileg semmi gond nincs velük (bár azt a privát dolgot, hogy miért ilyen sz.arul edzenek nem fogom megérteni, én ezt 18 évesen kinőttem, és nagyon átverve éreztem magam na mindegy)


De hogy küzdelmi készségeik nincs, ilyen felkészítéssel 50 év alatt sem lesz, az sajnos így van. Ugyanis nem küzdelemre készülnek. Formális mozdulatokat gyakorolnak kihonhoz meg mittudomén mihez, meg no contact kumitéhoz, csak ezek távol állnak a valódi küzdelemtől, az emberi test egészséges, erős és hatékony mozgásától.


Ennyi erővel a sakk is megtanít ütni/rúgni. Ugyan már.. de az legalább taktikai gondolkodást fejleszt, ami küzdelemben még jól is jöhet.

2015. ápr. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Érdekes, én nem gondoltam soha, hogy a wado ryu ennyire szar. De a mester tényleg olyan, egyszer egy régi, ugyanolyan erőben lévő edzőtársát úgy combon rúgta pl., hogy az nem tudott felállni, és kihagyott egy hetet a munkából.
2015. ápr. 24. 22:49
 5/36 anonim ***** válasza:
12%

Egyszer egy thai boxolót rúgjon combon. Aki megszokta a rúgást, plusz van annyi esze, hogy ellép a rúgás elől.


Szép az, ha valaki 'nagyot' tud rúgni vagy ütni. Mondjuk betonlapokat rúg/tör szét. Csak ez még nem jelent erőt küzdelemben. A betonlap nem mozog el, nem üt vissza.


Sparring közben leküldeni egy combost ami jó hatással bír, ahhoz kell tudni mozogni, távolságot felmérni, előkészíteni a rúgást, gyorsnak lenni, összehangolni az egész mozgást.. ha így csinálta, akkor tényleg ügyes.


De 1 ügyes karatéstól (aki lehet mellette mást is tanult, azért ügyes) még maga a stílus egy no contact stílus marad.

2015. ápr. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
35%
Valószínűnek tartom,hogy "bemutatta" a combost rögzített lábon és nem küzdelem közben osztotta ki.Rögzített fullos combost meg egy szinte kezdő is tud rúgni.De ha lemész egy thai box edzésre az tele van ilyenekkel.A zsákra akkorát rárúgnak,hogy szinte beszakad,küzdelem közben meg füle farka behúzva a sok kezdőnek.A másik,hogy egy 200 kilós zsírdisznónak milyen lehet a kardiója?Egy ilyen sza/rtartály szerintem nem is nevezhetné magát sportolónak,milyen példamutatás már ez?Mondjuk az tipikus karatés mentalitás általában,hogy a beles disznó edző oldalról irányítja az edzést beöltözve alfáskodik,de fizikálisan,aktívan nem vesz részt benne.
2015. ápr. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Ne mondd hogy sz'rtartály!

Ő rendőr, és katona, egyszer egy teljes évre kiment Afganisztánba harcolni!

Így minden nap alkalmazza a tudását. Ha meg kövér, az csak a hasizmot rontja, kar/láb izma van bőven. Keze 3szor akkora mint a lábam, és nagy része izom.

2015. ápr. 24. 23:29
 8/36 anonim ***** válasza:

Hömm, 200 kiló az hormonzavar... tipikus karatés az is, hogy a gluténérzékenyek betegre eszik magukat? :D


Nem, én régi karate edzőmről kiderült, hogy ő nem evett búzalisztet. Na, ha már semmit sem tanított bunyóról.. ami persze az én hibám, mert 14-18 évesen nem volt annyi eszem, hogy normális edzést keressek.. mindegy, egy lecke ez is, szóval legalább annyit mondhatott volna nekem, hogy talán ne zabáljak kenyeret én se, mert az emberek nagyobb része baromira nem bírja. Megspórolódott volna pár ételallergiás sz.ar évem.


Na mindegy, szóval nagy súlyú ember lehet beteg, de egyáltalán nem gondolnám, hogy a súlya miatt ügyes vagy erős lenne. De a karate miatt sem.


Az egyik legkeményebb karatés akiről hallottam, nem gyengébb a japán karatésoknál, kő keménnyé edzett öklökkel, sípcsonttal..


Ökölvívás adja a bunyó technikáit és a mozgását, mert 30 év karate igazi képességeket egyszerűen nem ad. Meg csinálja mellette az aikidó-t, capoeirát hogy ne legyen már annyira merev (és minden elismerésem az övé, mert egyrészt baromi elhivatott és kemény, másrészt felismeri a saját hibáit és edz mást, amitől tényleg fejlődik. én nem bunyóztam vele, nem ismerem személyesen, de az összes tudását számba véve azt mondom, hogy ő 'karatésként' igen, ő verne. na de nem a karate miatt)

2015. ápr. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:

Kigyúrt karatés rendőr-katona + off szezonban szuperhős?


A rendőröket verik azok, akik tényleg értenek a küzdelemhez, ahogyan a katonákat is. Ők fegyverrel biztosan jók.. illetve sok rendőr thai boxol (nem karatézik) és ez ad azért állóharc készségeket. De karatéval.. hát ne keveredjen komoly bunyóba szerintem, mindegy mennyire hormonzavaros vagy kigyúrt, azért vigyáznia kellene magára, szerintem.

2015. ápr. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
A 200 kilós mester nálatok az nem azért jó mert wado-ryut tanul, hanem mert 200 kiló, de nem hinném hogy annyi.Egy hasonló nehézsúlyú, több éve edző boxoló, birkózó vagy kempos, thai-boxos ellen 2 percet adnék neki full contact küzdelemben, nem többet.Szegénynek nagy lenne a lelki fájdalma, hogy megszégyenült a tanulók között, ő a legyőzhetetlen, nem tudná feldolgozni azt hogy a csodamódszerek most valamiért nem működtek.
2015. ápr. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!