Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért nem tudnak regenerálódni...

Miért nem tudnak regenerálódni az izmaim?

Figyelt kérdés

Még három éve voltam Balatonkerülő bringatáborban. Egy hét alatt kerültük meg. Nem a legjobban volt szervezve, mert aránylag gyorsan mentünk, sokszor álltunk meg. A szállás sokszor távolabb volt, hegyen-völgyön át kellett menni, vagy a Badacsony tetejére.

Szombaton már laza terepen tekertünk, a keleti részen, semmi szint, szél se volt.

Napról-napra fáradtabb combokkal keltem.

Szombaton már folyamatosan fájó combokkal kullogtam leghátul, sőt, lemaradtam a többiektől. Vasárnap már csak a Déliből kellett hazatekerni, a táborban nem volt bringázás. Hát, alig bírtam fájó combokkal hazamenni. Főleg a Rákóczi híd adott fel kemény leckét.

A táborban lehetett kalcium és magnézium pezsgőtablettát kérni, éltem vele.


Néha bringával megyek egyetemre, kétszer 10 km, szint kb. csak a híd. Ha két napon egymás után bringával megyek, hazafele már fáradt vagyok. Ilyenkor ha egy aluljáróból feljövök, már fáj a combom és mivel kifárad az izmom, lihegek és felmegy a pulzusom is.


Futásnál is, ha két nap futok, utána a lámpánál átkocogás, villamos után kocogás is kifáraszt, mert fáradt a vádlim.


Egy vagy két egymás utáni nap se segít, amikor nem mozgok semmit. Most is két napig nem bringáztam, ma szerintem 10-15-tel tekertem csak és elfáradtam.


A lábamban nem klasszikus izomláz szokott lenni, hanem izomfáradtság.

De az izomláz (karban, hasban stb) is iszonyat nehezen múlik. Alapból másnap jön csak ki és két-három, esetleg négy napig is eltart.


Jelenleg szedek Magnézium+B6 tablettát.


Régebben volt csináltatva vérkép amiben vizsgáltak néhány ásványi anyag-szintet is. A kálciumé picit határ felett, a magnéziumé normál tartományban, de az alsó határ közelében volt.


22/L


2015. ápr. 30. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Tervszerűen kellene edzened és akkor szerintem nem fordulna elő. Olyan pedig sosem lesz, hogy egyáltalán nem fáradsz el.
2015. ápr. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem mozgok keményen.


Őszintén szólva nekem addig jó, amíg nincs benne túlzott rendszeresség, keménység, tervezgetés. Úgy már nem kikapcsolódás.


Viszont 2*10 km épp azért nem tudom, miért visel meg, mivel nem kemény.

2015. ápr. 30. 21:09
 3/8 anonim ***** válasza:
De mégiscsak kemény, ha megvisel. Ami megvisel az szokatlan a testednek. Én nem adnám fel a helyedben és elmennék heti 2-3 alkalommal tekerni 10 kilométert.
2015. ápr. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Idén már több, mint 400 km volt meg. Egyben kétszer megvolt 40 is. Szóval ez nem szokatlan.


Most mégis fáradt a combom, és egy emelet után kilennék emiatt.

Előző héten bringáztam sokszor és szombaton I Bike Budapest, de vasárnap nem, hétfőn megvolt a 2*10 de kedden és szerdán nem, ma kicsit több, mert máshova is mentem a városban.

2015. ápr. 30. 21:35
 5/8 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy összejött sok dolog. Kicsit fáradtabb voltál, nem sikerült olyan jól aludni. Az alvás nagyon fontos a regenerációban. Érdemes sok vizet inni aznap amikor biciklizel, esetleg ha már komoly a helyzet akkor C vitamin és sok víz és lehetőleg sok alvás. Velem is előfordult hasonló, de akkor a pihenés hiánya volt a ludas.
2015. máj. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Tudtommal jól alszom - már amennyire lehet tudni.

Ha meg az alvás lenne a ludas, akkor évek óta lenne az a ludas. (Végülis sajnos lehetséges.)


Elég sokat iszom, teát és vizet is és gyakran eszünk levest.

2015. máj. 1. 11:25
 7/8 anonim ***** válasza:
leírásod alapján az izmaid teljesen normálisan regenerálódnak, éppenséggel egyszerűen brutálisan edzetlen vagy... pont azért mivel egy kis mozgás is ennyire megvisel lelkileg. gondolj bele, ha most ennyi bajod van, hogy össze leszel szakadva 40 éves korodra...
2015. máj. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

1. Nem lelkileg visel meg, hol írtam ilyet?


2. Nem vagyok edzetlen. Genetikailag, eredendően gyenge lehetek, sőt, valószínűleg az vagyok.

Az ismerőseim 90%-ának az számít sportnak, hogy évi kétszer felandalog a Normafától az Erzsébet kilátóig, illetve amennyit a buszig fut, vagy ha elromlik a mozgólépcső, gyalogol. Kikérem magamnak azt a hangnemet, amiben válaszoltál!


Azért, mert valaki nem edz tervszerűen, magát szó szerint kínozva heti ötször, még lehet, hogy odafigyel a mozgásra, mozog, úszik, túrázik (mondjuk 20-30 km-eket időre), sokat gyalogol, bringázik. Én ilyen vagyok.


De igazad van, február közepétől mostanáig 400 km tekerés nyafkaság. Mellette tornáztam is. Az is nyafkaság. 40 év múlva összeesem.

2015. máj. 2. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!