Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Gyenge vagyok. Ezért nem...

Gyenge vagyok. Ezért nem merek visszaütni senkinek. Mit tegyek, hogy ne legyek gyenge?

Figyelt kérdés

Kicsi vagyok és törékeny. A lehető legnyeszlettebb emberek közé tartozok. A minap megütöttek, és én nem ütöttem vissza. Gyáva voltam. Nem nyerhettem volna. A 'barátom' meg ahelyett, hogy segített volna most fűnek fának elmeséli milyen gyenge voltam és vagyok. Most szánalmasnak tartom magam.

El akarok kezdeni valamit, valamilyen harcművészetet, hogy megvédhessem magam a jövőben. De ahhoz valami izomra is szükség lenne, meg némi állóképességre. Nem is lenne merszem ilyen nyegle állapotban megjelenni egy olyan helyen. Mit tanácsoltok, hogy építsek magamra kis izmot, hogy elég önbizalmam legyen ahhoz, hogy megvédjem magam?



2015. máj. 2. 16:55
 1/10 A kérdező kommentje:
18/F - ja, és Asperger szindrómás vagyok.
2015. máj. 2. 16:57
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Hát, megtanultad milyenek az 'igazi' barátok.


Plusz taktikai döntést hoztál, 1 pofon nem pofon, ha visszaütsz akkor kapsz többet. Nem rossz, szerintem jól csináltad.


Menj el boxolni, ott megtanulod az alap közelharc fogásait (harcművészeteken általában nem tanítanak majd semmi használhatót.) dee azt tudod-e, hogy a bunyó az pont ott dől el, hogy te magadat győztesnek vagy vesztesnek tekinted-e?


Ha a mostani fizikumoddal és képzettségeddel határozottan kiállnál valaki elé, és felpofoznád vagy tökön rúgnád, akkor jó eséllyel győznél. Na mi van, Superman?


Nem, a bunyó az mentális csata is, a fizikai játszma sokak szerint már csak amolyan formalitás, a lényeg a hozzáállás a harc kezdetén. Egy képzett embert is elvernek, ha egy elszántabb ember le akarja győzni.


Persze azért menj el edzeni: box, birkózás, escrima.

Pesten van egy jó kungfu edzés is, de én kb. 1-ről fogadom el azt, hogy tényleg jó. Amúgy küzdősportok..

2015. máj. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%
elve nem kéne olyan konfliktusba kerülni, hogy meg akarjanak ütni
2015. máj. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Sajnos végeredményben nem én döntöm el, hogy megakarjanak-e verni, vagy ne akarjanak megverni.

2015. máj. 2. 17:26
 5/10 anonim ***** válasza:
Pedig nonverbál kommunikációval az áldozatoknak is szerepük és felelősségük van (igazából). Hogy nem te akarod megveretni magad az persze nyilvánvaló :)
2015. máj. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igazából tényleg igaz, de nem minden esetre. Főleg, ha tekintettel vagyunk arra, hogy mindenki más és nincs kettő azonos szituáció, elég meredek erre építeni bármit is. Egyszerűen ha esetleg arra kerül a sor, meg akarom védeni magam... vagy másokat.
2015. máj. 2. 18:36
 7/10 TallandThin Boy ***** válasza:

Izmot nvelni súlyzós edzéssel lehet a leghatékonyabban. Az állóképességedet magas intenzitású edzéssel növelheted, azaz kardió edzéssel. Fontos, hogy sokat egyél, sok fehérje, szénhidrát és zöldség a rostok miatt. Napi 5-6-szor ajánlott enni, de inkább a 6 az optimális. Többször kevesebbet, hogy egész nap el legyen látva tápanyaggal a szervezeted. Kezdésnek heti 3 egész testes súlyzós edzés mehet. Vagy, ha nincs lehetőséged súylzózni, akkor fegyencedzés, olvasd el a könyvet, saját testsúllyal való edzést jelent.

Ha már van rajtad némi izom és van állóképesség is, akkor érdemes elmenni bokszolni, de így rögtön elég szenvedős lenne.

2015. máj. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Töltsd le kezdésnek ezt a könyvet:

[link]

Ebben benne van az izmokkal és a testépítéssel kapcsolatos alapinformáció.


Egyébként nyugodtan elkezdheted, már most is a küzdősport edzéseket, nem fognak agyon verni. Csak meg erősítenek, az elején.

2015. máj. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nagyon ritkán kerül arra sor, hogy meg kell védened magadat vagy másokat. Tankok ellen meg úgysem menne.


De nem emiatt írtad ki a kérdésedet.


Ökölvívást, thai boxot általában mindenhol jól oktatják.


Pesten van egy wudang kungfu edzés, egyébként még kali edzésenek lehet (eszközzel) verekedni tanulni. Gyengébb edzéseket nem érdemes választani, nem adnak stabil tudást, gyakorlatot.

2015. máj. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Pedig mostanában Magyarországon ököljog van. Vissza kell ütni, mégpedig nagyot. Ha férfinak születtél legyél férfi. Járj edzeni, boxra, thai boxra vagy valamilyen hasonló küzdősportot tanulni. Én ki nem állhatom a tutyi-mutyi, gyáva férfiakat, azok olyanok mint egy lány.
2017. márc. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!