Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit válasszak? Pilatest,...

Mit válasszak? Pilatest, gerinctornát, vagy gyógytornát?

Figyelt kérdés

A gerincemmel is van problémám (ki van lapulva, húzódnak mellette az izmok, és ferdülésem is van), de ugyanakkor általánosan gyenge vagyok, és szeretném a törzsemet meg a hasamat is erősíteni.


27/F



2015. máj. 21. 03:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Bár én nem értek hozzá, de ha gerincferdülésed van, akkor szerintem biztos kell csinálnod gyógytornát. Emellett érdemes lenne erősítő edzést csinálni, de konzultálnod kéne egy gyógytornásszal, hogy milyen gyakorlatokat szabad csinálnod, és melyeket érdemes kerülni.
2015. máj. 21. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést az orvosnak kellene feltenned, aki megállapította a gerincproblémádat.
2015. máj. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Gyógytornászt. Lehetőleg olyat aki egyénileg foglalkozik

Veled. Ha ilyen jellegű gondjaid vannak akkor az orvos is felírja és mehetsz TB alapon is csoportba is meg egyénire is. Mutatnak olyan gyakorlatokat amiket otthon is végezhetsz és megbeszélheted vele, hogy egy kezelés sor után javasolja-e a Pilatest, gerinc tornát vagy más mozgásformát.

Ma már a kredit pontok gyűjtése miatt elég jók az állami intézményben is a gyógytornászok, úgyhogy hajrá :)

2015. máj. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
voltam orvosnál, voltam orvos által felírt gyógytornásznál, és voltam személyre szabott gerinctornán is, és soha senki nem mondott semmi olyat, amit meg lehetett volna jegyezni. Magyarul nem monsták el, hogy mi a problémám és mire figyeljek, hanem csak elnagyoltan mondtak valamit.
2015. máj. 21. 22:29
 5/10 anonim ***** válasza:
Ilyenkor kell kérdezni.
2015. máj. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nálam többet senki nem kérdez.
2015. jún. 3. 20:55
 7/10 Miriamele válasza:

Mire mentél végül? Nekem a Pilates kimondottan ártott, a csoportos gyógytorna szakrendelőben nem sokat ért, mert sok ember volt különféle súlyosságú problémával.

Személyre szabott gyógytorna használt igazán, meg a Callanetics, de most nem divat, kevés helyen van (és fontos a jó oktató, mert nagyon pontosan kell csinálni a gyakorlatokat, ahhoz hogy igazán használjon, meg van amit módosítani is kell hátfájósoknak).


Most próbálom a gerinctornát, még nem tudom eldönteni, jó-e. Állítólag a Body-art és a Dao-yin is használ, de gondolom ez is függ a problémádtól és az oktatótól is.

2015. szept. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
manuálterapeuta + erősítő edzés nekem ez vállt be.
2015. szept. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
elmetem manuálterápiára, de nem igazán éreztem tőle semmit.
2015. okt. 1. 21:39
 10/10 anonim válasza:
Nagyon sajnálom,hogy ilyen tapasztalatot szereztél egy gyógytornásztól,de sztem meg kéne mást is keresned egyéni torna keretén belül. Mert ha vki rendesen végzi a munkáját akkor nem kell kérdezned sem, hanem mindent elmond érthetően magától. De pilatest ne csináld mert az még ronthat is rajta. Mivel az görbület mentén az egyik oldalt erősíteni kell, a másikat meg nyújtani és erősíteni ezért olyan feladatokra van szükséged amik ennek megfelelnek és nem fokozzák tovább a görbületedet. Az általános gyengeségre meg azt javaslom,hogy biciklizz de semmiképpen se fuss, mivel a lapos hátad miatt nem elég rugalmas a gerinc ahhoz , hogy elnyelje a talaj felől érkező erőket.Remélem egy kicsit tudtam segíteni . (Én is gyógytornász vagyok)
2015. okt. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!