Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Elég lesz ennyi testmozgás,...

Elég lesz ennyi testmozgás, hogy fogyjak hasból és csípőből?

Figyelt kérdés

18/L vagyok, van rajtam kb 10 kilo felesleg. Kicsit duci vagyok. Bár a páromnak tetszik. Na de a lényeg, hogy szinte az egész a hasamra és a csípőmre megy!

Méreteim: mell 101 cm (85 C/D), derék 83 cm, csípő 103 cm. Kicsit messze vagyok a tökéletes 90-60-90-től.

Eddig konkrétan semmit nem mozogtam, csak a reggeli, délutáni séta volt a suliba és haza.

Egy hete kezdtem el rendesen tornázni. Napi 30-40 perc intenzív séta a kutyával, és 20-25 perc edzés hasra, combra, csípőre(egy kis tánccal összekötve)

Ez elég szerintetek? Mennyi idő alatt tudok majd így fogyni valamit? Próbálom valamennyire csökkenteni az evést.


2015. jún. 5. 12:07
 1/5 Osynho ***** válasza:

Nem feltétlenül a 90-60-90 a tökéletes, kár hajkurászni ezeket a kitalált és erőltetett ideálokat.


Azt remélem tudod, hogy attól, hogy egy adott testrész izmait mozgatod, a felette lévő zsírt nem fogod tudni eltüntetni. Semmi köze egymáshoz a két szövetnek.


Helyi fogyás ugyanúgy nincs, mint ahogy helyi hízás sem. Nem tudod szabályozni hova mennek fel a kg-ok, ugyanígy nem tudod a leadás helyét se befolyásolni. Genetika.


Nem tudjuk, hogy elég-e, mert nem írtad a napi tápanyagbeviteledet. Kalóriamínuszban lehet fogyni. Ha kalória pluszban vagy, futhatsz napi 1 maratont, akkor se fogsz fogyni. A tépanyagbevitel drasztikus csökkentése az egyik legnagyobb hiba. A szervezet nem kap meg egy csomó szükséges tápanyagot, az anyagcsere belassul, majd minden kaját zsírként fog raktározni.


Számolni kellene nagyjából a makrotápanyagokat, törekedni a fehérjedús, szénhidrát szegény táplálkozásra, fehérliszt, cukor felejtős, sok zöldség, száraz húsok, sok víz.

2015. jún. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
legyen elég annyi, hogy alapból keveset eszek, csak inkább a nasik csúsznak be. most is vett anyám kb 100 db müzlit, mert éppen akciós... és nehéz megállni, hogy ne egyen az ember ha ott van az orra előtt.
2015. jún. 5. 12:21
 3/5 Osynho ***** válasza:
Sok szénhidráttal elég nehéz fogyni és egészségtelen is. A fehérje és rost bevitel fontos a szervezetnek. Nem a mozgáson van a hangsúly, hanem a táplálkozáson.
2015. jún. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
tudom... volt is olyan időszak, kb 2-3 hónap, hogy 2 naponta tornáztam, és kalóriaszámlálós diétát tartottam. le is adtak ez idő alatt olyan 3 kilot. de én nem éereztem, hogy látszódott rajtam. többiek mondták, de nekem az nem volt elég. ráadásul 3 hónapnyi szenvedés csak 3 kilo.
2015. jún. 5. 12:26
 5/5 Osynho ***** válasza:
Mert nem kalóriát kell számolni, hanem makro tápanyagokat! Nagyon nem mindegy miből viszed be azt az X mennyiségű kalóriát. És nem szabad éhezni. Nem jól csináltad anno, ezért nem működött. Rossz kaja mellett szépen leeht izmot fogyni, amitől csak romlik a külalak.
2015. jún. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!