Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Gázpisztolyra hogyan kaphatok...

Petya183 kérdése:

Gázpisztolyra hogyan kaphatok engedélyt? Mi kell hozzá mennyibe kerül és mennyi idő alatt van meg? Külföldön is elfogadják az otthoni engedélyt?

Figyelt kérdés
2015. aug. 6. 21:50
 1/7 anonim válasza:

Vadászboltba benézel és kérdezősködsz.

egyébként mire akarod használni?bérgyilkos leszel?:p

2015. aug. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bemész a bótba, aztán megveszed.
2015. aug. 7. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor nem Gázpisztolyt vennék :) kocsiba kellene önvédelemre mert sokszor elfajulnak a dolgok és pár gázsit szívesen lábon lőnék ha jön felém egy bozótvágóval ( még nem történt meg de az előttem haladó kocsikkal már 3x) tudom hogy elvileg nem lehet ott tartani de ha van engedélyem akkor talán a bilincset megúszom :)
2015. aug. 7. 09:11
 4/7 kovpet ***** válasza:

Vannak itt bajok...


Na, akkor nézzük: gázpisztoly 2004 óta szabadon tartható Magyarországon. Bemész a boltba és megveszed.

Közterületen ha VISELNI akarod, akkor kell engedély. Ez némi papírmunka az illetékes kék szervnél és kész (Budapesten a Teve utcában kell). De kocsiban szállítani szabad (azaz nem ruhán viselni), tehát csak emiatt nem kell engedély. Szabálysértés egyébként, ha engedély nélkül viseled is, tehát semmiképp sem jön szóba bilincs. Pénzbírság lehet belőle maximum.


De a nagyobb gond ez a lábon lövősdi. Tudod te, hogy hogy működik egy gázpisztoly? Azzal nem tudsz lábon lőni senkit, mert nincs lövedék... (élessel sem lősz lábon amúgy senkit, mert nem találod el a lábát stressz alatt).


A másik nagy gond ez: "mert sokszor elfajulnak a dolgok "


Én húsz éve vezetek és eddig pontosan nullaszor fajultak el a dolgok. Ha veled rendszeres, akkor magadban keresd a hibát.

2015. aug. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Na akkor én itt valamit rosszul tudok én olyanra gondoltam ami egy kis golyót lő ki egy gáz patron segítségével, nagybátyámnál láttam ilyet régen, akkor ez mi és kell e hozzá engedély? És valójában mi a gáz pisztoly? Csak riasztásnak jó? Ad ki valami lövés hangot azt kész ?

Olvasd el még egyszer amit írtam, nem velem történt ilyen hanem az előttem (és az előtt) lévőkkel szóval csak szemtanu voltam. Érezd magad szerencsésnek akkor, a minap jelent meg egy cikk h valaki meg előzött egy kocsit az vissza előzte megallitotta és egy husanggal szét verte az autót és az embert is.... Egy előzés miatt Magyarországon!!!! Én meg kint lakok egy román török albanokkal lakta nagy városban és vannak érdekes helyzetek.. Na akkor ajánlj valamit ami.pici Golyót is lő ki és lehet a kocsiba

2015. aug. 7. 11:36
 6/7 anonim válasza:

A gumilövedékes pisztolyt (ami önvédelemre való) aminek effektíve van hatásfoka, nem lehet viselni, csak magánterületen. Szóval arra eleve nincs is ilyen hogy te civilként viselési engedélyt kapj.


https://www.youtube.com/watch?v=f85BSEv7OAs


Ez a gászpisztoly, amire egy egyszeri procedúrával meg x összeg befizetésével kaphatsz viselési engedélyt utcára.

2015. aug. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kovpet ***** válasza:

Gázpisztoly gázt lő ki. Ez irritálja a nyálkahártyát és így nem lát a támadó (úgy meg nehéz tovább támadni).

A gumilövedékes gumilövedéket lő, ami traumatikusan hat (vagy nem hat) és ugye célba is kell találni vele.

Én csak nagyon korlátozottan tartom használhatónak a gumilövedékes fegyvereket. Csak zárt térben (mert ott muszáj) és sok-sok gyakorlás mellett érdemes.

2015. aug. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!