Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit tegyek izomláz ellen?

Mit tegyek izomláz ellen?

Figyelt kérdés

Most kezdődött el a suli, és mindennapos tesim van. A tanárunk nagyon megdolgoztat minket, és már az első hét után izomlázam van, alig bírok járni. Mit tegyek, ha lehetőleg hétfőre (azaz a következő tesi órára) elmúljon? Elég szar lesz ez így hosszútávon, ha mindennap így jövök haza, ráadásul másnap ismét kezdődik elölről, hisz minden nap van tesim..

15/L



2015. szept. 5. 08:57
 1/5 anonim válasza:
52%

Menj el edznei ùgy mùlik el a leghamarabb ha ràdolgozol. Hosszùtàvon nem lesz izomlàzad mert hozzàszokik a tested a rendszeres edzéshez.

18/L

2015. szept. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Musclemore ***** válasza:
Akár még működhet is a rádolgozás, de azt ne úgy értsd, hogy ugyanúgy leedzed, hanem lightosan használod, pl sétálgatsz, kocogás.Ha ugyanannyira terheled, mint ami miatt izomlázad lett, akkor annak nincs értelme, mert csak megszakítod a regenerálódást, vagyis h fejlődjön az izom.
2015. szept. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Musclemore ***** válasza:

Hozzászokni hozzászokhat, de azzal meg az a baj, hogy ha hozzászokik a terheléshez, akkor másféle terhelést kell adni h fejlődjön (vagy keményebbet) és akkor is lesz izomláz.

Ebbe bele kell törődni:/ én pl imádom ha izomlázam van, kellemes fájdalom. :D

2015. szept. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

most hétvégén pihenj, és egyél...

a tesióra meg érted van, ezt ne felejtsd el...

mellesleg, ha minimálisan edzett lennél, nem lenne izomlázad egy nyavajás tesiórától.

2015. szept. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenki válaszát :))

Utolsó, nem szoktam meghalni egy nyavajás tesiórától, csak a volt sulimban sose volt heti 5 tesi, hanem 2, és abból is legtöbbször játszottunk, remélem érthető, hogy miért nem vagyok hozzászokva a keményebb munkához, nem vagyok valami sportos alkat sem :)

Szerintem az izomláz attól van, hogy nyáron nem mozogtam sokat most pedig megerőltettem vagy nem tudom.

2015. szept. 5. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!