Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a különbség a sportedző és...

Nussie111 kérdése:

Mi a különbség a sportedző és a sportoktató között?

Figyelt kérdés

2015. szept. 12. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, sportedző egyetemet végzet emeber lehet, oktatóhoz elég a nyolc általános és egy okj képzés egy adott szakra. Oktató, szép idegen szóval instruktor, lehet egy mondjuk főállású ápoló, de egy okj-és képzés miatt tarthat mondjuk zumba órát. Sportedzők ennél sokkal sokoldalúbbak. De talán lesz aki kiigazít.
2015. szept. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Előző hozzászóló: Sportedző sem feltétlen egyetemen végzett. Nekem is megvan a sportedzői papírom, mégis csak egy okj-t csináltam érettségi után. Sportedzői okj-n többet kérnek számon, mint oktatóin, és ebből kifolyólag utána több mindenhez van joga mint egy oktatónak. Tehát az edző az oktató fölött áll már.
2016. febr. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Mindkét válasz rossz. :D


Oktató: csak oktathat

Edző: oktat és versenyre vihet


Ez leegyszerűsítve

2016. ápr. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
48%
Ne haragudj 3-as hozzászóló, de miért lenne rossz a válaszom, amikor ugyanazt írtam amit te csak más szavakkal? :D Azt írtam, hogy több mindenhez van joga egy edzőnek, mint egy oktatónak, erre te írtad, hogy az edző nem csak oktathat, hanem versenyeztethet is. Teháát, több mindenhez van joga mint egy oktatónak :'D :'D :'D (2-es hozzászóló vagyok)
2016. jún. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Mindkét válasz helytelen!


A sportoktató egy alapképzésben megszerzett edzői képesítés. Ehhez elég egy szakmunkás bizonyítvány. Régebben ez volt a segédedzői végzettség. Általában 2 féléves a képzés.

A sportedző (régebben: edző) a középfokú edzői végzettség. Ehhez érettségi kell és a képzés ideje normál esetben 4 félév. Ha gyorstalpalós, akkor 2 félév.

A végzettséggel edzői tevékenységet végezhetsz (bár egyes sportágakban meg van kötve, hogy milyent), versenyeztethetsz, mindenféle edzői tevékenységet végezhetsz. A megszerzett végzettségben nincs megjelölve, hogy milyen tevékenységet végezhetsz. Egy normális edző amúgy is képzi magát folyamatosan.

Az alapfokú és középfokú felett van a felsőfokú végzettség

1. melyet korábban a TF-en lehetett megszerezni 8 féléves levelező képzésben és főiskolai diplomát adott.

2. Testnevelő-edzői szakot lehet választani nappali tagozaton alapképképzésben.

3. Edzői (okleveles) szakot is lehet végezni alapszakként levelezőn - ilyen szakot ma már több egyetem is indít.


Valamennyi edzőképzéshez sportági megkötés van, vagyis egy sportágban lehetséges a végzettség megszerzése.


Fontos tudni, hogy az OKJ-s képzések 2021-től megszűntek (csak a futó képzések zajlanak már), ezek helyett más lesz majd.


A labdarúgás sportág egy külön helyzet. Ott az edzőképzés egy külön üzletág - így ott a saját szövetségi képzéseket is el kell végezni.


üdv

2021. márc. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Jokla válasza:
Hihetetlenek ezek a válaszok, egyetem, képzőfőiskola, ... Miért nem dr. dr. mint már mindenhol ? Van egy szó, ami étymologie. Itt nem személyről van szó, hanem fogalomról. Szóeredet : mi az EDZÉS. Nem lehet egy rossz minőségű vasat acéllá edzeni ! Előszőr oktatok (minőség), tanítom a sportot, utána, ha a tanítvány tökéletesen elsajátított az alapokat, lehet edzeni. Nem szabad azt tenni, amit sokszor látok, pl egy uszodában, hogy "edzenek" a gyerekek, amikor borzasztó mozdulatokkal hadonásznak a vízben. Nem szabad rossz mozdulatokat az izmokba, idegekbe EDZENI. EZ katasztrófa. Tehát 1. sport oktatás (megfelelő oktatóval és szinten !), majd 2. edzés, azaz az alsajátított tökéletes technika megerősítése. Én ha kell 100-szor leállítok valakit már 10m után, ha nem tökéletesek a mozdulatai. Sajnos vannak, akik "na gyerünk, 100m gyors, 200m hát, ... órákon át" és csak a chrono van a kezében, sétál és beszélget... de hogy mit csinálnak a vizben, az nem érdekli. Ússzanak le 1000m-et. Kész. Az ilyen sajnos átadja a saját "tudását".
2021. jún. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Na, véletlenül visszataláltam erre a kérdésre :D

Hármas vagyok.


Mind a Sportoktató, mind a Sportedző OKJ-s képzés! Az egyetlen teljes mértékben helytálló válasz itt az én (3. válaszoló) válaszom ezzel a megjegyzéssel kiegészítve.


Van természetesen egyetemi (alapszak, mesterszak) stb. végzettség is, de azokat nem így hívják és a kérdező sem ezeket kérdezte!


Az 5. válaszoló habár jórészt helyes válaszokat adott, szerintem a kérdező nem erre volt kiváncsi.

Valamint az, hogy "A végzettséggel edzői tevékenységet végezhetsz (bár egyes sportágakban meg van kötve, hogy milyent), versenyeztethetsz, mindenféle edzői tevékenységet végezhetsz. A megszerzett végzettségben nincs megjelölve, hogy milyen tevékenységet végezhetsz. Egy normális edző amúgy is képzi magát folyamatosan." ez így nem igaz! Igenis meg van jelölve, hogy milyen sportágban tevékenykedhetsz! Én pèldául Sportedző (Úszás sportágban) képzést csináltam. Ez volt a megszerzett képesítés neve. Vicces lenne ezután labdarúgást oktatnom vele... De persze papír ügyileg (talán) lehetséges lehet, csak labdarúgáshoz specifikusan kapcsolódó tudásom nincs, mert Úszást tanultam.



És természetesen már az én válaszom sem érvényes a mostani helyzetre, hiszen éppen most szűnt meg az OKJ és szakmajegyzék van helyette. Én anno egyetem mellett csináltam a Sportedzői OKJ-t. Ezért is tudom pontosan, hogy mi merre (az OKJ rendszerben).


Hogy most mi van a szakmajegyzék képzései között, azt nem tudom.

2021. okt. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!