Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futott már valaki 10 km-es...

Futott már valaki 10 km-es futóversenyen, ahol mérik a szintidőt?

Figyelt kérdés
2015. szept. 27. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Évente több tízezren futnak ilyen versenyeken...



Esetleg ha kérdeznél valami konkrétat, akkor arra lehetne válaszolni.

2015. szept. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat, lemaradt az igazi kérdés. Szóval az érdekelne, hogy az ilyen versenyeken komolyan nézik-e a szintidőt, és a frissítőállomásoktól valóban nem engedik tovább az időn túl futókat? A szintidő nettó 1:15 , de én láttam 1:30-as befutókat is. Akkor hogy is van ez?
2015. szept. 28. 19:55
 3/7 anonim ***** válasza:

10km-en nem szoktak részidőt nézni, ez inkább a hosszabb távokon fordul elő, hogy a bizonyos pontokon nem engednek tovább, pl maratonnál 21km-nél és/vagy 30nál szokott ilyen pont lenni). A frissítő állomásos megállítás inkább a hosszú terep versenyeken szokás.



Ilyen rövidebb versenyeken általában záró busz van, ez azt jelenti, hogy az utolsó rajtoló után elindul egy busz meghatározott sebességgel, akit utolér, annak fel kell szállnia.


Az 1:30-as befutókat egyrészt a nettó/bruttó különbség miatt láthattad (van verseny, ahol több mint 10 percig tart a rajt, vagy több hullámban indítják a versenyzőket, ilyenkor a rajtban utolsónak áthaladó is megkapja az 1:15-ös befejezés lehetőségét, pedig lehet, hogy 15 perccel az első versenyző után indult).


A másik oka, amiatt láthattál szintidőn kívüli versenyzőket, hogy sok versenyen az utolsó pár km már zárt helyen van (pl egy parkban), amit nem kell visszaadni a forgalomnak, ilyenkor a rendezők marketing okokból azokat a versenyzőket akik odáig eljutottak már nem zárják ki, hagyják, hogy elmenjenek a célig, akkor is ha ezzel jócskán kicsúsznak a szintidőből.


Természetesen vannak versenyek, ahol ezt nagyon komolyan veszik, pl finisher pólót/érmet csak szintidőn belül kap az ember, de a hazai rendezők inkább a "jöjjön jövőre is" filozófiát követik, így ezt a részt nem veszik túl komolyan

2015. szept. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod,biztató számomra:)
2015. szept. 28. 21:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy első 10k előtt az ember fejében csak a szintidő jár, de hidd el, ha felkészülsz, akkor ott egy percig sem fog a verseny közben felmerülni, hogy nem jön össze bőven szintidő alatt :)
2015. szept. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerinted én egy 1:13 perces idővel indulhatok 10 km-en?
2015. szept. 28. 21:40
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez könnyedén megy
2015. szept. 28. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!