Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Rosszullét edzés után? Hogyan...

Rosszullét edzés után? Hogyan küszöböljem ki?

Figyelt kérdés

Már kezdek elkeseredni.

Próbáltam már reggel éhgyomorra, felkelés után fél órával.

Próbáltam reggel pár korty vízzel a hasamban, felkelés után kb egy órával.

Próbáltam délután úgy, hogy nagyjából 2-3 órája nem ettem.

Próbáltam este vacsora előtt, de úgy, hogy falatoztam félórával-órával előtte.


Az eredmény mindig az, hányinger és szédelgés. Tudom, hogy rossz az állóképességem, így érthető ha egy 20 perces edzés megborítja a szervezetem. Na de ennyire?

Lassan mozgalmasabbak lesznek a napjaim, és habár arra tudok majd időt szakítani, hogy edzek, de hogy utána félóra-órát szenvedjek és kb semmit ne tudjak csinálni mert olyan rosszul vagyok az már nem fér bele.

Segítsetek, mit tegyek?


2015. okt. 4. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:

menj el orvoshoz és vizsgáltasd ki a szívedet... ha nincs baja, akkor folytasd az edzést és előbb utóbb hozzászoksz...

esetlegesen kísérletezhetsz gyors szénhidrátokkal, gyors fehérjékkel, engem pl 30gramm dextróz 30gramm whey-el minden edzés után helyretesz pillanatok alatt.

2015. okt. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Régebben volt gondom a szívemmel, de azt csak én éreztem... mármint éreztem, hogy magasabb lett a pulzosom, és a mérés és igazolta, de rendellenességet nem találtak.
2015. okt. 4. 20:12
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért.. ezek a mesterséges dolgok sose vonzottak, valahogy mű-nek érzem. Elnézést, nem megsérteni akarlak vele.. csak bolond a felfogásom :)
2015. okt. 4. 20:13
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia.edzes elott 4oraval ne egyel,edzes utan 60g gyors ch(dextoznal lejjebb ne add)

Ha ezek utan se vagy jol,5percen belul edzes utan,akkor egyetertek az elottem szoloval.

2015. okt. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

dextroz= szőllőcukor

whey= sajtgyártás egyik mellékterméke, jó minőség esetén 75-90% tiszta fehérje...


semmi mesterséges nincs benne, a legtöbb bolti kajában több a mesterséges alapanyag mint 1-1 koncentrált étrend kiegészítőben.

2015. okt. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

de ha ilyen a felfogásod, akkor gondolom még sok dolgot kellene helyretenni a fejben, edzés ügyileg...

ajánlom a sárga kapszula című ebookot.

esetleg powerbuilder.hu-n olvasgatást

vagy Anita Bean modern sporttáplálkozás című könyvét... ami dugig van elavult nézetekkel de egy kezdőnek sok hasznos infóval :D

2015. okt. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Edzés elott ha nem eszel semmit, akkor nem lesz energiád. Edzés közben is pótolni kell h birjad.
2015. okt. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
61%

"edzes elott 4oraval ne egyel"


Uristen, az ilyen nem lenne szabad internethez jusson! :S


Kerdezo, legkozelebb ugy probald, hogy edzes elott egy oraval bevagsz egy nagy darab banant.

2015. okt. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

miert nem szabadna gep ele engedni?

Ne egyen,mert elveszi az emesztesre a gyomor a vert az izmoktol,+pont attol lesz hanyingere ha edzes kozben kaja lotyog a gyomraba.

Edzes alatt ki fog tartani energiaval....... (Verben+majban+izmokban eltarolt glukogenbol.....es ugye zsirbol....)

2015. okt. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!