Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyi idő kell míg valaki...

Mennyi idő kell míg valaki megtanul jól sakkozni? Kb 10 évesen kezdem, napi mennyit kell gyakorolni? A nagy sakkozók mikor kezdték, milyen segítséggel?

Figyelt kérdés

2015. okt. 8. 22:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hello!


Az a kérdés, hogy mit értesz a "jó" alatt :-)

Én azért kezdtem tanulni "rendesen" sakkozni, mert apukám mindig megvert és nagyon bosszantott :-)

Aztán meg versenysakkozó lett belőlem :-D


Ha már el tudsz indulni versenyeken és ott eljátszogatsz, akkor tulajdonképpen biztosan bárki "amatőrt" meg fogsz tudni verni, aki nem versenyzik, mert egyszerűen már akkora lesz a különbség.

Szóval ha az a célod, hogy jobb legyél mindenkinél, aki nem versenyző, akkor az egy teljesen elérhető és reális cél.


Az időt azt abszolút nem lehet megmondani, mert itt már az egyéni képességek és tehetségek is számítanak.

Ha megfelelően van tanulva, akkor pár hónap, fél év vagy max egy éven belül már nagyon-nagyon sokat lehet fejlődni!!!


De mondom ezt nehéz lemérni, mert annyi mindenen múlik. Ki tanítja, hogyan tanulod, mennyi időt töltesz vele és milyen tehetséged van hozzá.


A nagyon nagy sakkozók általában már nagyon fiatalon nagy tehetséget mutattak és utána EMBERTELEN sok munkát is tettek bele, ami rendkívül sok lemondással jár...szóval az az út már korántsem annyira szórakoztató.


Egyébként viszont rendkívül sok előnye van annak, ha valaki jól megtanul sakkozni, amelyet később az életben is tud kamatoztatni!


Sok sikert! :-)

2015. nov. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Van esetleg olyan könyv amit tudsz ajánlani?

Te mennyit gyakoroltál hetente?

2015. nov. 18. 10:48
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Huu...


Hát ez nem egyszerű kérdés. Először is a mai könyvekkel már nem vagyok annyira tisztában, manapság már rengeteg oktató DVD van - bár igaz angolul -, így kevesen használnak könyveket.

Valamint, amikből még én tanultam, azok szerintem már nagyon el sem érhetők.


Amúgy szinte bármelyik könyv, ami megfog, az neked jó lesz.

Vannak akiknek a megnyitások jönnek be jobban, akkor azok kezdjék azokat tanulni, azokkal "játszogassanak".

Vannak akiknek a végjátékok, ahol kevés figura van.

Vagy a "mesélősebb" könyvek, vagy a középjáték könyvek.

Tényleg embere válogatja...

Nem szabad rákényszeríteni senkire semmit, nincs jó meg rossz...azt tanuld ami tetszik neked.

Első körben mindenképp.

Aztán kiszélesedik majd a tudásod és "vágyni" fogsz arra is, amit eddig hanyagoltál.


Hát látod ezt nem tudom...Én nem "karrierből" gyakoroltam, mint ahogy a legtöbb ember sem abból kezdi. Hanem élvezetből. Mivel ha valami van amit szeretsz csinálni, akkor nem is úgy telik az idő és maga a hozzáállásod is más.

Lehet, hogy naponta többször is gyakorolsz...szó szerint játszol. Vagy ha nincs időd, akkor pár nap kimarad. De mivel szívesen csinálod, mindig újra elő fog kerülni.


Fontos megőrizni a játékosságot, főleg az elején, mert különben elvész a varázs és hamar feladja az ember...nem éri meg.

Nem kell szigorú időkeretet adni az egésznek, amíg el nem jut az ember egy bizonyos szintig, ami után már valóban szükséges, hogy felépítetten is tanuljon valamit, ha tényleg tovább akar fejlődni...

De ez még bőven nem az elején van...ilyenkor csak élvezni kell a vele eltöltött időt!!

2015. nov. 25. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!