Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A Parkour-nak van gyakorlati...

A Parkour-nak van gyakorlati haszna?

Figyelt kérdés

Közösségi közlekedéssel és annak extrémebb formáival kombinálva.

Pl.: "Tényleg gyorsabb, ha átugrassz egy korlátot, mintha megkerülöd?"(1,3M magasság, 1,5M hosszúság)


Amikre gondolok: busz után futás, közteres futtatás, bkv ellenőr futtatás, rohanás valahova(időre), menekülés valaki/valami elől(kóbor kutya, közteresek, stb.)


A kérdés az, hogy lehet e parkour-al késést behozni, állatokat és csávókat lerázni, vagy csak sportnak és menőzni jó?


2015. okt. 11. 23:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Atól függ. Ismeretlen terepen csak gyorsabban futsz, mintha nem parkouroznál, de erre jó lenne a sima futás is mint sport. De nyilván csak a hülye menekül ismertelen terület irányába, itt jól jöhet de ki él ilyen izgalmas/filmes életet. Fél karomat odaadnám ha látnék bkv ellenőrt futni de szerintem egynek sem ér annyit az egész, a kutya elől futás pedig eleve rossz taktika, mert gyorsabb mint te es ha hátat fordítasz máris helyszeti előnybe került azon felül, hogy talajszinten harap ahol te védekezni sem tudsz...

Szóval szerintem ha valamiért az életedben a menekülés ilyen szerves, akkor inkább középtáv futást ajánlanám erős tempóval. Rádaásul hétköznap, ki hord edzőruhát amiben kényelmes korlátot ugrálni? Mert se farmerbe se öltönybe garantáltan nem fogod előnyben részesíteni a korláton átugrálást és a padon átfutást a 7-es buszhoz...

2015. okt. 12. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én személy szerint nem tudok parkourozni. Láttam pár videót a neten ami felkeltette a kíváncsiságomat.
2015. okt. 12. 09:34
 3/3 anonim ***** válasza:
Arra amire mondod szerintem elég ha a parkour leg alapabb vaultjait és egyéb mozdulatait tanulod meg. Emellett megtanulsz f**zán futni, és megvan a kívánt eredmény.
2015. okt. 13. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!