Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek hol érdemesebb...

Astor90 kérdése:

Szerintetek hol érdemesebb elkezdeni a Shaolin kung fut a Fővárosban? Két kiszemelt hely is van. Az egyik a Magyar Shaolin központ a másik A Fehér Tigris Shaolin Kung Fu egyesület.

Figyelt kérdés

az érdekelne pontosabban hogy hol van kifejlettebb és kidolgozottabb oktatás.

Olyanok véleményét várom akik értenek is hozzá.Kommentvadászok ne irjanak



2015. okt. 31. 19:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Nos! Bár egyik egyesületet sem ismerem, de valószínűleg a Fehér Tigris az azért az ősi Kung-fu stílus lehet, míg a Magyar Shaolin központban oktatottnak lehet nincsen sok köze a tradicionálisokhoz. Biztos értesz. Tehát én azt ajánlom neked. De, mivel ott vagy a fővárosban, ahol ismereteim szerint van Hung-Gar Kung-fu is, inkább azt ajánlom. A Shaolin stílusok közül a legkedveltebb és okkal. Ha érdekel kicsit bővebben, akkor írj privátot és ott szívesen elmagyarázom, ami érdekel. :)
2015. okt. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Nem kötekedni akarok, de harcművészként kötelességem elmondani/leírni, hogy te itthon shaolin kung fut sehol sem fogsz tudni tanulni, se a feher tigrisben se az arany sarkanyban:D viccet felreteve aki shaolin kung fut akar tanulni, es van kitartasa es motivacioja, az menjen kinaba es alljon be szerzetesnek, de vissza tobbet mar nem igazan akarsz majd jonni. Bocsi az offert, de nekem nagyon bantja a szemem amikor valaki azt hiszi, hogy havi x ezer forintert, heti 2 alkalommal o shaolin kung fut tud itthon tanulni :D
2015. nov. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Senki nem mondta, hogy az itthoni oktatás akár csak megközelíti a kínait. De ha az igazihoz közelebbit akar tanulni, akkor inkább a Fehér Tigris.
2015. nov. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
És mi a helyzet a wing tsunnal??? Mennyire helytálóbb mint maga a shaolin??
2015. nov. 1. 14:02
 5/24 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy a wing tsun egy kötöttebb forma.nincs annyi hajlás stb de valójában miben más mint a shaolin
2015. nov. 1. 14:06
 6/24 anonim ***** válasza:
42%
Ez embertől függ! Én azt csinálom és Boxoló, illetve Thai Boxoló barátom fél tőle. :D Nagyon precíz és köcsög stílus. Az is a harc mind az 5 fázisát használja, de a rúgó távolságot csak érintőlegesen. Nekem nagyon jó mesterem volt, Budapesten viszont nem tudom, hogy milyen az oktatás, de szerintem ugyan úgy jó. Az a stílus neheze, hogy hogyha nem vagy frontális és nem tartod be a szabályait, nem rontasz előre, akkor megvernek. Nem véletlenül eleve mestereknek szánták ezt a stílust, ezért nehéz. A láncütésen a barátaim is röhögtek, az első másodpercig, mert aztán rájöttek, hogy nem is vicces, mikor csépel. A tévhittel ellentétben a Wing Tsun olyan, hogy támadás közben is nagyon stabil védelme van és minden védekezésből azonnal képes visszatámadni. Viszont, ha megtanulod használni, akkor nagyon kényelmes és gyors stílus! Belharcban a legerősebb (azaz könyök, térd távolság)! :)
2015. nov. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
42%
A Wing Tsun nem kötött! Hajlások vannak, de csak akkora, hogy azzal egyidőben tudjál támadni. És nagyon laza a stílus. Az a nehéz benne, hogy meg kell tanulnod az erőd feladni. Ez bonyolult, én leírni nem tudom, de élőben megmutatják és elmagyarázzák. :) A magasabb állása miatt gyorsan tud helyetváltoztatni, ami mondjuk a gyors Box ellen fontos.
2015. nov. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
A Wing Tsun az eleve a Shaolin ellen lett tervezve. 5, már másik stílus nagymestere kezdte el fejleszteni, de rájuk támadtak és egyikük, Ng Mui fejezte be. Ekkor még nem volt a stílusnak neve, miután Ng Mui tanítványa győzelmet aratott vele, akkor lett a tanítvány tiszteletére Wing Tsun a neve. Utána vannak még egyéb legendák, melyek igazak lehetnek, de természetes, hogy a Wing Tsun hatalmas sikereket aratott, mert mint mondtam, eleve más stílusok mesterének szánták, nem csak úgy kezdőknek. Ezért marha nehéz ezt megtanulni ugye egy átlagember számára. Tehát amit alapból kapsz edzésen, az az én esetemben aránylag jó volt, de muszáj otthon ráedzened, sokat gyakorolni és valakivel full kontaktban elsajátítani az edzésen tanultakat. A technikái tényleg finomak, könnyek és kivitelezhetőek, de sokat kell gyakorolni, hogy jól csináld őket. Nem könnyű, mint ahogy egyik sem, de ez ez miatt kicsit nehezebb lehet, mint más. De az is tény, hogy minden stílusnak megvan a maga neheze. :)
2015. nov. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
A wing tsunrol eddig csak azt hallottam, hogy penzlehuzas. En egy szeminariumon voltam a tekesekkel. engem nem gyozott meg a ficko, de en rleg szkeptikus is vagyk a king fuhoz altalaban. Ez egy eletforma, egy kis resze foglalkozik pusztakezes harcal, de a kung fu egy filozofikus eletforma, ami az egyensulyra epul. Ugy kell kelned enned dolgoznod es harcmuveszkedned ahogy azt a kung fu neked eloirja. Kicsit olyan mint ha valaki be tud adni egy inekciot es ramondanank hogy akkor o mentotiszt.
2015. nov. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Persze ez teljesen igaz hiszen minden stílusnak meg van a maga nehézsége és épp ezért kell ezzel kell nem feküdnöm.Épp ezért harcművészet és nem küzdősport.úgy hiszem a wing tsun vetekszik a hung gar stílussal.
2015. nov. 2. 02:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!