Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a különbség az aufguss, a...

Juhász Bogi kérdése:

Mi a különbség az aufguss, a felöntés, a szauna szeánsz és a szaunaprogram között?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretek szaunázni, főként Ausztriában jártam szüleimmel sokat mikor síeltünk. Gyakran beültünk aufgussra, azaz felöntésre. Ez a szaunázás csúcsa, az egyszerűbbeket a vendégek, a komolyabbakat szaunamesterek tartják.

Mostanában itthon is egyre több helyen vannak profi szaunamesterek - és programok, amik nagyon jók, csak folyton másképp hívják őket, bár nekem ugyanolyannak tűnnek...

Mi a különbség az aufguss, a felöntés, a szauna szeánsz és a szaunaprogram között?



2015. nov. 3. 19:09
 1/4 Organizátor válasza:
Kedves Bogi - kitűnő kérdés, és a válasz: SEMMI! Az aufguss programok hagyománya kezd elterjedni itthon is, csak mivel a felöntés vagy ráöntés furán hangzik, próbálják elnevezni. Ennyi. És is sok helyen voltam, néha még a szaunamester is ugyanaz az ember volt, de az egyik helyen szaunaprogram volt, a másikon szaunaszeánsz.
2015. nov. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Csak a neve. A szaunaszeánsz bár elég hülye név, de sokan használják. Van egy cég, a spadium kft amelyik levédette magának, így jog szerint csak ő használhatná magát ezt a nevet. A többiek, aki tud erről, azok másképp hívják. Ennyi. Ugyanaz a szaunamester ha a spadium rendezvényén van akkor szeánszot tart, más rendezvényen szaunaprogramot. De a lényeg ugyanaz.
2015. nov. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

A különbség csak az elnevezés - az élmény ugyanaz. Menj bátran bármit hirdetnek bármilyen néven, a hazai szaunamesterek nagyon profik, csak sajnos ezt még kevesen tudják.

A szaunaszeánsz nevet valóban levédette egy cég, nem tudom, mire megy vele - hát majd hívják a többiek másképp oszt jónapot :)

2015. nov. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm. Én is így gondoltam, csak fura volt.

Minek véd le valaki egy ilyen nevet? Ez olyan mintha valaki az aufguss szót levédte volna, és most pénzt akarna érte minden német fürdőtől :)) Ráadásul a szeánsz az nagyon béna név. OK megszokva mindegy, de elsőre nem az aufguss ugrik be :) Nekem a felöntés vagy a szaunaprogram tetszik. Csak le ne védje valaki ezeket is :))

2015. nov. 3. 23:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!