Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Karate vagy kung fu? Melyiket...

Karate vagy kung fu? Melyiket érdemesebb elkezdeni? Lehete használni a való életben?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 15 éves vagyok és szeretnék elkezdeni vmi küzdősportot én erre a 2re gondoltam de nem tudom melyik. Kung fun belül shaolin kung fura gondoltam.

2015. nov. 12. 07:00
1 2
 1/11 aikiboxer ***** válasza:
47%

Ezek nem a legjobb stílusok a hatékonyságot tekintve, mivel elavult az edzésmódszertanuk, és a mozgáskultúrájuk sem a legjobb, bár a kung-fu legalább nem teszi annyira tönkre az ízületeidet, mint a karate.


Olyasvalamit lenne érdemes elkezdened, amelyben van rendes küzdelem – ehhez pedig normális védőfelszerelés kell, azaz fogvédő és puhakesztyű. A rendszeres zsákolás is elengedhetetlen. Ilyen stílusok a box, a kick-box, a savate és a thai box. Szóval ha rúgni is szeretnél, akkor inkább keress egy kick box vagy thai box edzést és járj oda.


Ha hagyományőrzés, szép ruhák, övek, rangok a célod, azaz a tradicionális díszlet, akkor meg jó a karate és a kung-fu is. De, mondom, nem ezek a leghatékonyabb stílusok, az idő na meg a realitás meghaladta őket.

2015. nov. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A legjobb a Box + birkózás kombó, mert több mint 6000 éves múltjuk van. Ezért ez a kettő a legjobb önvédelem céljából, mert tökéletesre csiszolódtak.

Minden más ebből a kettőből fejlődött ki, de azok csak butított verziók. Miért tanulnál egy butított valamit amikor az eredeti legősibb harcot is tanulhatod.

Egy boxolónál SENKI sem üt jobban, rúgni meg nem kell az felesleges. Egy birkózót nem visznek földre, mert ott nicns ellenfele.

Ez a kettő mindenre megtanít. Csak lőfegyverrel tudnak majd megállítani.


Mindenki ezt ajánlja itt és ez nem véletlen!


Ha kitartóan tanulod és ügyes vagy SENKI sem fog tudni megverni az utcán maximum egy jobb boxoló + birkózó. :)

2015. nov. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

15éve kb judo edzőm mutatott egy videót még VHS en, azóta is keresem a videót, egy kungfu és egy karate nagymester a 70es években összeálltak, hogy akkor végleg pontot tesznek a vita végére, hogy kungfu, vagy karate a jobb, gyakorlatilag órákig nem találtak a másikon fogást, majd megállapodtak benne, hogy harcművészet és harcművészet közt annyi a különbség, hogy ki műveli azt, megfelelő szinten művelve mindkettő tökéletes..

De egyébként magyarországon mindkettő oktatása a béka segge alatt van színvonalban...

2015. nov. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük fel 1000 karate és 1000 kung-fu nagymester harcolna 1x (azaz nem bajnokság vagy kieséses rendszer), hogy kiderítsék melyik a legjobb vagyis melyikben győznek többször.

pl: Az eredmény 470 - 530 lenne. Akkor az adott stílus 6% azaz 6 százalékkal lenne jobb? vagy mi?

:)

2015. nov. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2015. nov. 12. 19:13
 6/11 anonim ***** válasza:

Gracie challenge-ről látom senki sem hallott itt...


https://www.youtube.com/results?search_query=gracie+challange

2015. nov. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hallottunk róla, csak nem tudjuk, mi köze van most bármihez.
2015. nov. 13. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%
A kung fu a harcművészetek őse 4000 éves múltra tekint vissza.A többi harcművészet mint például a karate is (a karate 150-200 éve) a kung fuból alakult ki.Én shaolin kung fu-zok szóvak értelemszerűen ezt ajánlom.Edzésen az év egyik felében küzdelem van (védőfelszerelésben, kesztyűben de így csak akkor ha megtanultad az alapokat) a másik felében pedig tradicionális kung fu. Vagyis fegyveres és pusztakezes formagyakorlatok,kéz-láb alaptecknikák,dobások,esésiskola,légzésgyakorlatok stb.És mindkét időszakban sokat erősítünk,lazítunk,futunk.Versenyezni lehet küzdelemben és formagyakorlatban.Van házi/országos/európai/világ bajnokság.
2015. nov. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A kettő közül én is inkább a kungfut ajánlom.
2015. nov. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

A Wong Shun Leong-Philip Bayer féle Ving Tsun amit a Ving Tsun Kung Fu Association Europe csinál.


Miért?


Egyszerű, precíz a technikája, jobban használható. A szimpla V-vel írt Ving Tsun-nál szerintem sokkal jobb a védelem szintje, elég zártak a mozdulatok ahhoz, hogy kivédjen egy támadót, vagy kettőt, hármat is ha jól be tudsz gyorsulni. Mérnöki szemmel van felépítve aszerint, hogy melyik ellen-mozdulat a gyorsabb, hatékonyabb és egyszerűbb, így olyan védelmet ad amin nap mint nap elcsodálkozik az ember, hogy tényleg milyen zseniális az egész. Ráadásul nem rúgnak szét az edzésen, lányok is csinálják, mert egyszerű és nem kell akrobatának lenni hozzá.


Én imádtam a Ving Tsunt amíg jártam, olyan önbizalmat is adott, hogy láttam tényleg működik és még egy gyorsabb bokszoló ellen is hatásos.


Itt egy kis ízelítő:

https://www.youtube.com/playlist?list=PL9PXsaLj_PBvKTb8o94cv..



Mindenkinek csak ajánlani tudom, egyszerüen fantasztikus!

2015. dec. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!