Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Taekwondo helyett kosárlabda...

Taekwondo helyett kosárlabda hátfájás miatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok, majdnem 4 éve Taekwondozok, de nagyon fáj a hátam. Abba tervezem hagyni a Taekwondot, és kosarazni szeretnék. KB az egész családom kosarazik, mint apukám, tesó, apukám unokatesója, nagypapám.

Ìgy a legjobb barátommal tudnék kosarazni.

Meg meccsre is szeretnék menni, az kb mennyi idö, ha közepesen, eddig csak a szabadidömben kosaraztam haverokkal. 1 év? nem?

Vagy rossz a hátfájásnál a kosárlabda?



2015. nov. 25. 19:27
 1/3 anonim ***** válasza:

A kosárlabda egy olyan sport, ahol szinte az összes izmodat, testrészedet használod. Meccsen nem tudok elképzelni olyan dobásformát (ha nem óvodai szinten játszotok), ami fájós háttal rendesen kivitelezhető lenne. Védekezésről vagy a betörésekről nem is beszélve.

Ettől függetlenül, mint sportágat ajánlom, számomra - mint fanatikus játékosnak - ez a világ legjobb sportja. :)


Viszont ha ennyire gáz a hátfájásod, hogy ezért egy másik sportot akarsz abba hagyni, akkor inkább keress fel egy orvost, de mielőbb és vizsgáltasd ki, mert a hát az nem csak sporthoz, de a hétköznapi élethez is elengedhetetlen testrész szerintem.


1 év alatt közepes szint? Játszottam középiskolai csapatban bedobót, aztán főiskolán hátvédet. Ezek már régen voltak, de azóta is aktívan játszom a haverokkal, ha van időm. Most érzem azt 17 év kosár után, hogy kb középszinten vagyok. Középszint számomra az, amikor profinak még nem vagyok elég jó, viszont egy amatőr csapatban igen kellemetlen ellenfél tudok lenni, mert már a játéktapasztalatom és a gyakorlatom is megvan hozzá. És most 32 évesen érzem azt, hogy egy jó közepes játékos vagyok.

De persze vannak őstehetségek, akik gyorsan tanulnak és a fizikai felépítésük is megvan hozzá, megfelelő edzéssel és rendszeresen tudnak gyakorolni. Ha Te ilyen vagy, akkor szerintem intenzív 4-5 év alatt elérhetsz egy jó közepes szintet.

2015. nov. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

a kosár/kocogás is hosszirányban gerincet rázó csavaró gyors irányváltású mozgás,ezért ugyanott lennél.

a logikus inkább az lenne ha elkezdenél gerinc tornázni,aztán idővel mellé raknád a kettlebellt.

így megerősítenéd a törzsed,orvosolnád az esetleg meglévő problémát,megelőzhetnéd a gerincproblémákat és folytathatnád a küzdősportot.

2015. nov. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Annyira nem rossz a hátam, csak például edzésen a boxzsákolástól, meg a küzdelemtöl fáj nagyon. Ha suliba megyek akkor a táskától szokott fájni.

Amúgy Január közepén van idöpontom ortopédusnál. Gondolom gerinctornára, vagy gyógyúszásra fog küldeni. Természetesen megvárom az ortopédust, de ha gerinctornával javítható kosaraznék.


AM 14/f

2015. nov. 26. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!