Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nem tudok bukfencezni, illetve...

Nem tudok bukfencezni, illetve nem merek.8. osztályba járok, és amikor azt hallom, hogy "hozzátok elő a szivacsokat" görcsbe rándul a gyomrom, és egyszerűen nem merem megcsinálni Tudnátok segítgeni?

Figyelt kérdés

2015. dec. 24. 23:22
1 2
 1/12 *Glissade* ***** válasza:
A bukfent nem para, a kézenállás félelmetesebb.:)
2015. dec. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 *Glissade* ***** válasza:
45%
Azt javaslom otthon gyakorold be. Terits le egy matracot és már gördülhetsz is.
2015. dec. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

otthon kell sokat gyakoroljad, nekem azt mondta regen a tanarom hogyha sima szonyegen csinalod es nem faj utana semmi akkor azt jelenti jol csinaltad!:)

egyszeru mozgas, ha sokat csinalod akkor ott is menni fog es felelem nagyon lecsokken.

2015. dec. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Kézen állni tudok, csak bukfencezni nem, hiába akarom gyakorolni, már próbáltam is, csak egyszerűen nem merek neki kezdeni :(
2015. dec. 25. 11:32
 5/12 aikiboxer ***** válasza:
Ahogyan Gliss mondja, rakj le szivacsot otthon és gyakorolj.
2015. dec. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
Én egyiket se tudom. Illetve bukfencezni valamennyire ige, de hármastól jobbat sosem kaptam rá. Kézen állni semennyire se tudok, fejen állni meg még annyira se. Gyűrűn tudok valamit gyakorlatozni, de teljesen körbe fordulni nem, mert tériszonyom van. A párhuzamos korláton kellene még bukfencezni, de abba bele se merek kezdeni. Egyszerűen mindig tériszonyom volt, nem bírom a magaslatokat egyáltalán. Egy ideig mozgólépcsővel se tudtam közlekedni, mert összevizeltem magam szinte, annyira fostam. Mondjuk ezt már leküzdöttem. Azt sem értem miért akarnak tornászt nevelni, amikor erről már a középiskola utolsó előtti évében rég lemaradtam. Amúgy sem menne, mert ügyetlen vagyok és lomha, nincs robbanékonyságom, hamar besavasodok, ebből kifolyólag futni sem tudok. Labdajátékokban voltam ügyes, de már nem túl jó a szemem, szóval ez sem egyszerű. Szemüvegben meg nem lehet sportolni, mert leverik vagy leüti a labda. Nekem nem igazán fekszik ez az egész.
2015. dec. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
50%

Szerintem van a tesitanárnak fogadóórája [vagy válassz más hasonló alkalmat (tornaóra után vagy előtt)], keress alkalmat arra, hogy elmondhasd neki a félelmed, úgy gondolom, hogy fog segíteni.

Én csak annyit tudok javasolni, amit írtak a többiek is, hogy otthon biztonságos matracon vagy egy jó nagy ágyon gyakorold, és közben irányítsd a tested (hátad, feneked, lábad). Bukfenc közben nem marad a test egyhelyben, nem törik ki a nyak, át kell lendülnie a súlypont miatt. Képzeld el a tested, amint csigavonalban mozog, azután kivitelezd :)

2015. dec. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy túlsúlyos is vagyok, és nem vagyunk valami gazdagok hogy matracom legyen, és még az ágyam is kemény a gerincem miatt. A tanár meg rajtam kívűl még 3 osztálytársamat is szívatja, szóval nem hiszem hogy segítene :/

Nem tudjátok hogy valami felmentést lehe-e ezalól kérni? 14/F

2015. dec. 25. 19:47
 9/12 aikiboxer ***** válasza:
100%

Nyávogás helyett olvasd el ezt, és kezdj el edzeni!!! Hogy ide a fórumra eltaláltál, már egy jó kezdet. Ess neki és változtasd meg az életedet!

[link]

2015. dec. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hiába ha lefogyok, egy időben mertem bukfencezni, akkor is kövér voltam, de ha lefogyok se fogok merni :)
2015. dec. 25. 19:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!