Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Légpuskát tarthat egy 15 éves...

Légpuskát tarthat egy 15 éves gyerek?

Figyelt kérdés
Nem csak ilyen egylövetű puskákra gondolok, hanem akár tárasokra ia. Olvastam, hogy elvileg lehet tartani légpuskát ami 7,5 J alatt van, de nem tudom, hogy 18 év fölött, vagy akár az alatt is.

2015. dec. 27. 00:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%
18 év felett tarthatsz.
2015. dec. 27. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A francba. Akkor maradok az airsoftnál :/
2015. dec. 27. 00:52
 3/16 anonim ***** válasza:

:D


Amúgy minek az neked?

2015. dec. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Faterom vadász, mennék vele én is :D
2015. dec. 27. 01:02
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A légpuskát nem vadászatra találták ki, hanem sportcélokra. Lőtéren használhatod, céltáblára lőhetsz vele. Iratkozz be egy sportlövő egyesületbe!


Pl.: [link]

2015. dec. 27. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
56%
Remélem nem háziállatokon akarsz gyakorolni. Bár ha apád vadász, akkor neked valszeg már természetes dolog a gyilkolás.
2015. dec. 27. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Édesapád gondolom nem tud az ötletedről.

Vadász, neki tisztában kell lenni a vadászattal, fegyverekkel kapcsolatos jogszabályokkal.

Légpuskával élő állatra lőni tilos, 18 éven aluli személy pedig nem vadászhat.

Ettől függetlenül is felmerül a kérdés, vajon mire szeretnél légpuskával lőni?

Vaddisznóra?

Énekesmadarakra?

A légpuska egy valamire alkalmas: megsebzed vele az állatot. Egy galamb méretű madarat, ha eltalálsz vele, az sebzetten elrepül, s valahol elpusztul. Megbízhatatlan, 10-15 méteren túl már erőtlen, pontatlan - ne ragozzuk, nem véletlenül tilos vadászni vele.

Csinál ilyet normális vadász?

2015. dec. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Ma mondtam el neki, de én nem is akartam vele állatokat ölni

:D Félre értettétek. Csak hogyha együtt megyünk, akkor tudjam a fegyvereket hogy kell kezelni. Később meg már használni is. A légpuskával én is csak célba lőnék. :)

2015. dec. 27. 10:20
 9/16 anonim ***** válasza:
39%
Arra tökéletes az airsoft.
2015. dec. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
71%

1. Kérlek mutassatok egy olyan jogszabályt, hogy 18 év alatti nem birtokolhat 7,5J alatti légfegyvert. Nem tudtok mert nincs. Ennek ellenére a boltok nem nagyon szeretik kiadni 18 éven aluliaknak. (nem csoda)


2. Az airsoft pedig hanyatt homlok egyenest ellentmondás. Az airsoft és a 7,5J alatti légfegyverek jogilag teljesen ugyanabba a kategóriába tartoznak, ugyanazok a szabályok vonatkoznak rá.


Kérdezőnek:

- Vadászvizsga nélkül nem vadászhatsz

- Légfegyverrel depláne nem vadászhatsz

- Az airsoft inkább csapatjátékra jó, normális célbalövésre pontatlan/alkalmatlan.

- Ha csak otthon a kertbe akarsz célba lőni, akkor inkább egy normális légfegyvert vegyél.

- Ha édesapád vadász, akkor szerintem semmi kifogásolhatót nem talál abban, ha te meg szeretnél tanulni lőni. Állj nyugodtan elő édesapád felé az ötlettel, biztos vagyok benne hogy segíteni fog a légfegyver kiválasztásában, megvásárolja neked és meg fog vele tanítani lőni.

2015. dec. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!