Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hozzáértőbbek, kb 15-17 kg...

Hozzáértőbbek, kb 15-17 kg súlyfelesleggel, eltunyult életmóddal milyen mozgást javasolnátok kezdésnek?

Figyelt kérdés

5 éve nem mozgok, előtte heti kétszer 1 órát jártam fitness terembe, csak futni és comb-popsi erősítésre, de akkor csak 57-58 kg voltam, inkább csak szórakozás volt.

Azóta két gyereket szültem, és 77 kg vagyok és 170 cm.

Szóval nem tudom, ezzel a nagyjából 15 kg-mal mibe érdemes belekezdenem, hogy ne adjam fel pár alkalom után.

Mindenképpen fitness teremben gondolkodom, de nem tudom, hogy aerobic vagy hasonló mozgásóra vagy futópad és erősítőgépek legyenek.


2015. dec. 29. 22:13
 1/4 Cortez70 ***** válasza:

Kell erősítő edzés is, heti 3 teljes testes, és kell aerob edzés is. Súlyzós: guggolás, evezés (vagy csigán lehúzás mellhez), tárogatàs, vállból nyomás egykezesekkel, bicepszezés rúddal állva, tricepszre letolás csigán, vádlizás, hasprés. Mindenre 3 sorozat olyan súlyokkal, amivel megy a 10-15 ismétlés szabályosan minden sorozatban.

A végén meg mehetsz pl egy ellipszis trénerre vagy lépcsőző gépre kb 20 percre.

2015. dec. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 aikiboxer ***** válasza:

Ha csoportos edzés, akkor próbálkozz a Hot Ironnal, vagy ha van, akkor kettlebellel vagy crossfittel.


Egyénileg meg okosodj ki a Sárga kapszula című ingyenesen letölthető könyvből, állítsd be az étrendedet, és végezz vagy saját tedtsúlyos, vagy súlyzós, vagy kevert edzést. Heti 2x meg futógépen kocogj/gyalogolj vagy ugrókötelezz.

2015. dec. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Oké köszönöm.

De a súlyzós edzés váltva az aerob edzéssel?

2015. dec. 31. 16:33
 4/4 Cortez70 ***** válasza:
Igen.
2015. dec. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!