Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi áll a Hosszú Katinka ügy...

Mi áll a Hosszú Katinka ügy hátterében?

Figyelt kérdés

Nekem már régóta unszimpatikus, és egyébként is azt csiripelik a verebek hogy kokszol a leányzó.

Aztán ez az állandó fényezés amit már évek óta csinálnak körülötte.

de legjobban az zavar, hogy arról nem beszélnek mi van a háttérben?

szokásos ókeresztény marakodás?



2016. jan. 15. 22:49
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

Az első gondolatoddal kapcsolatban annyit szólnék, hogy azt hiszem én nem vagyok olyan helyzetben, hogy Hosszú Katinkát vádoljam azzal, hogy jogtalanul éri el az eredményeit. (bár valóban feltűnően jó eredményekről beszélünk és már-már emberfeletti teljesítményről, gondolok itt az egy napon belüli csúcsokra)

Nem szeretnék egyik oldalon sem állást foglalni, azt hiszem mindkét oldalnak megvan a maga igaza. A szövetség elismerte, hogy nem világszintű úszóhoz méltó körülmények fogadták az edzéseken Katinkát, sőt... Ugyanakkor Katinka is megoldhattta volna másképp a problémáit.

Egyébként ez az indok csak a jéghegy csúcsának tűnt, nem hinném, hogy a körülmények az egyetlen indok a konfliktusra. (bár az valóban nevetséges, hogy előfordult a medence szélén való öltözködés...a világ - azt hiszem mondhatom - legjobb úszójáról beszélünk)

Húzódhat személyes konfliktus is. Mindenesetre szerintem mi nagyon keveset látunk erről kívülről, de őszintén remélem, mihamarabb rendeződik a probléma.

2016. jan. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

Az, hogy a MUSZ vezetése totálisan alkalmatlan a szövetség vezetésére. nem az úszósport fejlesztése a céljuk, hanem az, hogy minél jobban megtollasodjanak a szponzorpénzekből, meg az állami támogatásból.


Nos ezt a szennyest az úszók többsége nem teregetheti ki, mert egzisztenciálisan függ a szövetségtől. Ha pampogsz, akkor elásnak, nem kapsz támogatást, versenyengedélyt. Nos ezt Hosszúval nem teheti meg a szövetség. Jelenleg ő a legjobb magyar úszó, aki két olimpiai aranyra is esélyes. pénzügyileg független a szövetségtől, és a versenyengedéllyel sem trükközhet a szövetség, mert azzal maga alatt vágná a fát.


Elég sokat elárul, hogy mi volt a szövetség első lépése, amikor borult a bili. Mindenki magából indul ki, ugyebár. Nos, gyorsan le akarták fizetni 12 millával... mert ugye biztos pénzt akar. Pedig nem, valódi fejlődést akar.


Csakhát sajnos a MUSZ fejesei képtelenek ezt felfogni. Hogy van olyan ember, akinek nem a zseb kitömése a fontos, hanem az, hogy tegyenek valamit, ami előremutat, és előrébb viszi a közös ügyet.


Azon is el kéne gondolkodni,kérdező, hogy vajon miért bánt téged az, hogy más sikeres? Azért fényezik, mert ő a legeredményesebb úszónk. Eredményesebb, mint Cseh, mint Gyurta. Rengeteget versenyez, és nyer. Az ESPN beválogatta a legdominánsabb női sportolók közé. A verebek meg csiripelnek minden szart.Az doppingol, aki megbukik a teszten. és ő nem bukott meg eddig. Történet vége.

2016. jan. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Doppingol hát, de ki nem? Az összes profi aki erő, állóképesség, erő-állóképesség, gyorsaság vagy ezek valamennyi kombinációval dolgozik. Hosszú úgy néz ki, mint egy férfi. Olyan eres a hasa, mint senkinek. Pfuj!

Viszont, mivel mindenki ugyan úgy koxol, ezért vitathatatlanok az eredményei. Brutál tehetség, munka, kitartás, támogatás és győzni akarás társul egy személyben. Erre bolond aki nem büszke, ha kicsit is érdekeli a nemzettudat vagy az úszósport.

A háttérről nem fognak beszélni. Az a fizetősdi szerintem botrány. Nem is értem, hogy gondolhatták, hogy pusztán csak több lóvét akar. Nyilván gondolhatnám, hogy mivel nekik csakis ezen jár az eszük.. De én nem így gondolom. Már csak azért sem, mert a legtöbb sportban érdekelt ember nem a meggazdagodásról híres. Legalábbis itthon nem. Kivétel a foci...

Szerintem látta, hogy mi zajlik kint az Államokban és aztán hazajött és belelátott ebbe is és kiakadt. Gondolom hallott ezt azt itteni úszótársaitól, barátaitól, főként panaszt és amint ő is észrevette egyből lépett...

És persze lehet minden mögött a pénz.. Pláne úgy, hogy mennyit ölnek a fociba és mennyit a többi sportba... És nekem sem szimpatikus egyáltalán, bár nem ismerem, de egy két riportból talán jobb is... Viszont a reform sosem árt. Sőt! És tuti van min javítani és az is tuti, hogy teli van a szövetség oda nem illő inkompetens résztvevőkkel...

2016. jan. 16. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 aikiboxer ***** válasza:
33%

Én azt feltételezem, hogy a férje idejött, szétnézett a magyar ugaron, és elszörnyedt, mi megy itt. És elhatározta, hogy továbbra is Amerikában fogja érezni magát. Mert profi.


A kis magyar mutyi meg tehetetlenül nézi, hogy az eredménycentrikus amerikai módszer futószalagon szállítja az eredményeket. És kellene nekik is változni, de nem megy. Ezért elhatározták, hogy kicsinálják. Nem fog ez az amcsi belerondítani a kis biznicükbe.


Aztán kiderült, hogy mégis az erősebb kutya baaszik. Persze várjuk meg, mi lesz a vége. (Szerintem elűzik Katinkát az országból és Amerikának lesz egy jó sportolója nekünk meg marad a mutyi.)

2016. jan. 16. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tudom sokaknak nem fog tetszeni, de engem például nem érdekel semmilyen élsport.

a tömegsportnak annak van értelme, de az élsportnak mindig is több köze volt a politikához, mint a sporthoz.

Már az antik görög időkben is.

az élsport valójában az agymosás része.

Engem például egyáltalán nem hat meg hogy Hosszú elvtársnő hány másodperccel hamarabb ússza végig a távot, mint ellenfele.

a magyarországi és európai iszlám betódulás viszont nagyon aggaszt.

Egyébként meg Hosszú elvtársnő viselkedése rendkívül kiábrándító, azzal a másik ..... egyetemben, azzal a délszláv kajakos pics....val együtt.

szerintem menjen csak Katinka szépen Amerikába oszt doppinggal csalja össze szépen a maga pénzét.

A szövetség meg úgyis ellopja ami neki jár.

2016. jan. 16. 14:38
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, nem értem miért vagy ennyire kiakadva Katinkára.

Szánalmas, amit a féltékeny emberek össze tudnak pampogni, mert valaki - ez esetben egy ÉLsportoló - sikeresebb, és többre vitte az életben, mint ők.

Persze, sokkal könnyebb alaptalanul megvádolni azzal, hogy doppingol, mint elgondolkozni azon, hogy talán hosszú évek kemény munkája a sikereinek titka.

Szerintem ez elég szánalmas, de hát az átlagos embernek unalmas az élete és van ideje ilyeneket összehordani.

Katinka ez után is a világ egyik, sőt, kimondhatjuk, hogy a legjobb úszója fog maradni még jó ideig. :)

2016. aug. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!