Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lehet, hogy hülye kérdés...

Lehet, hogy hülye kérdés lesz, de Slavia 630-as légpuskán van gyorsító? (Schneller)

Figyelt kérdés

Azért is bátorkodom feltenni a kérdést, mert van egy Slavia 630-asom, amit, ha felhúzok, akkor kibiztosítás előtt az elsütőbillentyűt lehet hátramozdítani (golyós puskákkal ellentétben, mert ott a biztosításnál előre kell tenni) és vissza is tudom tolni.

Ha hátratoltam, akkor sokkal könnyebben sül el, szinte elég csak hozzáérnem.


Elképzelhető lenne, hogy van rajta gyorsító, csak nem tudtam eddig róla, vagy hülyeség az egész? (Véletlenül van így..)


Googlen akárhogy kerestem, sem angolul, sem magyarul nem találtam a kérdésemre választ, ezért is bátorkodom itt feltenni.

Köszi előre a választ mindenkinek!



2016. jan. 21. 18:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ELképzelhető.
2016. jan. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Bocs de mi az légpuskánál hogy gyorsító? Bár lehet hogy én vagyok tudatlan. Eddig még a gyorsítót csak pálinkával kapcsolatban hallottam,vagy karburátor gyorsító fúvóka.
2016. jan. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A gyorsító az elsütőbillentyű meghúzásának könnyítését szolgáló "extra" a fegyverekben. Használata opcionális. Aktiváláskor az elsütőbillentyű meghúzásához szükséges erő a töredékére csökken, így az elsütéskor csökken a berántás, célpontról való elmozdulás.
2016. jan. 22. 14:06
 4/11 Gépágyu ***** válasza:
100%

Nincsen rajta. ha bebiztositott állapotban elhuzod az elsütőbillentyüt és utána tolod be a biztositót könnyebben elsül. De ne tedd, mert a biztositónak pont az a dolga hogy megakadályozza a véletlen elsütést, tehát nem arra van hogy kisérletezz vele.


Néhányat már javitottam Slavia 630-at ha kell tanács vagy alkatrész irjál privátban, vannak évek óta ezzel a tipussal foglalkozó fórumok. pl az indexen.


A Slavia 630 egyébként az egyik legjobb hobbypuska a piacon , ne cseréld le Hatsan Crosman, vagy egyébb mai müanyag/bilivasból készült fegyverre. Végtelenszer felujitható mivel 100% fegyveracél.



Egyébként nem kérdeztél, hülyeséget aki kérdez sose hülye .....:-))))

2016. jan. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Gépágyu ***** válasza:

[link]



Itt találsz robbantott ábrát is , és könnyebben megérted a müködését.


remélem segitettem :-)

2016. jan. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Gépágyu!

Köszönöm szépen a válaszod!


Meglepődve olvastam, hogy megemlítetted a Hatsant is, én pont abból néztem a Hatsan MOD 95-ös típust, csak jókat hallottam róla. A Slaviamtól viszont sosem válnék meg, legfeljebb e mellé venném meg a Hatsant.


Arról mi a véleményed?


(A 95-ös diófa tusból készült, a 90-es műanyaggal szemben)

2016. jan. 23. 14:29
 7/11 Gépágyu ***** válasza:
Nem túl pontos vadászatra tervezett fegyver 20-25 méteren használják, de csak az erős rugóval müködik rendesen, 7,5J on szinte használhatatlan. Ha erős puska kell akkor jó ha nagyon pontos is kellene akkor nem . A Távcsöveket egy idő után szétveri az erős rugórezgés miatt. Magyarországon óvatosnak kell vele lenni mert 7,5J fölött büntetnek ha rendőr meglátja.
2016. jan. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Olyan kellene ami erős is és pontos is. Alapvetően távoli célbalövéshez, gyakorláshoz.

Nyilván nem 7,5 rugóval kell, mert úgy nagyon gyengusz, meg tudom, hogy úgy pontatlan is. (sajnos)

Vadászati célból van golyósra és sörétesre fegyvertartási engedélyem és sportlövészeti klubtagságot is elakarom intézni a közeljövőben, hogy hivatalosan is lehessen 7,5 joule fölötti légfegyverem.

Céltávcsőnek 4x32-est gondoltam, olyan 30.000 ft környékén, hogy bírja is a strapát.

Sajnos a Slavia 630-ashoz nincs sín, esetleg utólagosan lehetne esztergáltatni rá, de nem tudom, hogy érdemes-e úgy.

Ha vennék hozzá egy erős rugót, esztergáltatnám és céltávcsőből is valami igényeset vennék hozzá, akkor jóval olcsóbban megúszhatnám mint a Hatsan 95-ös esetében, csak kérdés az, hogy megéri?

2016. jan. 24. 14:02
 9/11 A kérdező kommentje:
Ezalatt a "megéri" kérdés alatt is nem anyagilag kérdezem, hanem inkább arra értem, hogy érdemes-e így belenyúlni egy Slavia 630-asba, vagy inkább venni külön egy Hatsant, ha többe kerül is.
2016. jan. 24. 14:04
 10/11 Gépágyu ***** válasza:

Megéri a Szláviát rendbe rakni, 5 ezerből marnak rá távcső sint 15 000 körül Hawke, Delta 4x32 es már van, erősebb rugó meg kb 2-3 000 Ft.


A hatsan kb 35-40 000 lenne, és nem precizebb.


Igy a Slavia 9J-t tudna ami 40 méterre még teljesen jó.


Versenyre régi LGV , Diana 60 vagy 75 FWB 300 vagy Suhl 312 a jó választás.

2016. jan. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!