Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lány létemre válhat belőlem...

Lány létemre válhat belőlem kíváló verekedő?

Figyelt kérdés
A küzdősport edzőm azt mondta, lányoknak több évbe is telhet mire EL TUDNAK FUTNI a támadójuk elől. Én ezt képtelen vagyok elhinni. Nekem hatalmas álmom hogy ilyen legyek, nem vágyok másra... Edzek rendszeresen, napi ezer hasprés, edzek rendszeresen bi - és tricepszre is. Vékonyabb vagyok viszonylag, 51-2 kiló vagyok. Nem vagyok túl vékony, de kövér se. Milyen KOMOLY edzéseket ajánlanátok nekem? Egyáltalán lehetséges hogy ilyen ember váljon belőlem? Lehetséges ez? Én nem akarom feladni...

2016. márc. 4. 16:07
 1/6 A kérdező kommentje:
Úgy értem miért mondják azt hogy "a lányoknak ez nem olyan egyszeru" ugyanolyan testünk van mint a fiúknak úgyanúgy tudunk rá edzeni... Nem értem. Ugyanúgy lehetnek a lányok is agresszívak nem csak a férfiak. Vagy hogy van ez?
2016. márc. 4. 16:24
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem értek ám hozzá, csak a véleményemet mondom el. A verekedés nemcsak az erőről szól, bár persze az is igen fontos tényező. A technikai dolgokat ugyanúgy megtanulhatod, jó reflexeid is miért ne lehetnénekl... Érted, ez egy összetett dolog.

S ha tanulsz, nyilván egyre több embernél leszel jobb. Egyértelmű, hogy esélyed sem lesz egyesek ellen, de ez szinte minden férfira is igaz :D Magadhoz képest sokat fejlődhetsz s ugye, nyilván jobb leszel, mint sok fiú, ez nem úgy van, hogy minden fiú jobb minden lánynál, ez még nyers fizikai erőnél sem igaz, itt pedig még sokkal kevésbé.


Az elfutást nem értem, ha a lány gyors, akkor kapásból el tud futni, nem? Na mindegy.


Azt speciel nem hiszem, hogy ezer hasprésnek sok értelme lenne. Nem az iszonytató volumen adja a fejlődést, sőt. (Ha ennyire vagy képes, inkább végezz nehezebb hasizomgyakorlatokat, de ez már nagyon nem az én asztalom, csak ez tűnik logikusabbnak.)


Teljes testre edzenék, hisz fontos számodra, hogy minden részed fejlett legyen. Sokat érsz vele, ha jó a bicepszed, de gyenge a lábad vagy a hátad... Még esztétikailag sem jó, minden rendes testépítő edz mindenre, de ha jól ki akarod használni a tested, akkor főleg baj, ha az egyik rész gyengesége bekavar. Bár lehet, hogy az edzéseidben minden kap, aminek kell, én ehhez már nem értek, én csak pici kezdő hobby testépítő volnék, aki azon kívül csak gyalogol és biciklizik :)


Nyilván a veled született adottságok is számítanak, remélhetőleg azok jók, ha már ekkora vágy van benned. Szerintem ne is add fel. Csak mert nem te leszel a legjobb, mert nem a te alapadottságaid a legjobbak?

Mintha a régi fickók feladták volna, mert nem remek genetikájú óriásnak születtek, eh, akkor már úgyis csak statisztaszerepük lehet verekedéskor...

Volt már futóbajnok, aki gyerekkorában járni sem tudott. Viszont lehetnek jó adottságaid, ha nem használod ki őket s edzel ugyan, de félgőzzel. Az akarat, szenvedély, elszántság sokat jelent, ez is egy pozitívum nálad.

De mit biztatlak, semmi szükséged rá :D Csak szeretem az ilyen embereket, no. Biztos, mert én alapból kis lusta vagyok, aki nem tesz eleget az álmaiért. Ami óriási baj, de még nem adtam fel, hogy átkapcsolok egy ponton.

2016. márc. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ha eljárnék kondiba heti 3-4 szer az segítene ugye? Milyen edzést ajánlanátok?
2016. márc. 4. 16:44
 4/6 anonim ***** válasza:

1)

Lányként nagy hátrányba leszel a férfiak ellen. Mivel a fizikum baromi sokat számít. Felnőtt férfiaknak testfelépítésük alapján jobb az izomzatuk, ez evolúció, genetika. Pont.

2)

Baromi sokat számít a súlykülönbség, 50 kilós vagy, egy 80 kilós kocsmai vagány fickó, aki boxolt 2 évet is gond nélkül le fog csapni. Ne állj bele az ilyen bunyókba, hallgass az edződre, ha ilyen szituáció van fussál, jobb kondiba vagy, nem fog utánad futni.

3)

A technika sokat számít, ha elkerülhetetlen a bunyó, üss olyan helyre ahol egy ideig ártalmatlanná tudod tenni, utána fuss el. Lágyék, gyomorszáj.

4)

Ha bunyózni akarsz megtanulni, akkor ne kondiba járj hanem a ringbe.

5)

A hasprés, lábemelés nagyon is jó folytasd tovább, a felülélst meg felejtsd el.

6)

Komoly munkával KÉPZETLENEN férfiak ellen idővel fel tudod venni a versenyt, de alapvetően kerüld az utcai bunyót. Lányként az önvédelem az, hogy lágyékon rúgod és elfutsz.

7)

A kedveded ne szegje semmi, hozzánk jár olyan lány, aki ellen nyugodt szívvel rakom össze bármelyik tanítványunkat, 6 éve csinálja, 7 thai meccse volt, 22 éves, 62 kg alapvetően nincs rajta számottevő felesleg. Még a tapasztaltabb srácoknak , akik 3-4 éve csinálják is meggyűlik vele a bajuk.

DE egy utcai bunyó teljesen más, ott nincs felszerelés, nincs stop, nincs ring és nincs fairplay. Ellenben sokszor van kés meg minimum 2-3 haver akik bennt állnak a mögötted lévő kapualjban.


Azt megkérdezhetem, hogy milyen küzdősportot csinálsz?

2016. márc. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Több izommal, mellette gyorsasággal, már nagyobb esélyed lenne. Ha gondolod, segítek összeállítani edzéstervet :)

25L

2016. márc. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Fingkirály ***** válasza:

Képzett küzdősportosként, előre látható szituációban egy nálad két súlycsoporttal lejjebb lévő férfi ellen lehet esély. Egy súlycsoportban lévő ellen már nagyon nem sok - sajnos, akármennyire is tudnak kemények lenni a leányok, azért egy férfi testfelépítése, csontozata, robbanékonysága messze hatékonyabb egy nőénél,így akár képzetlenül is ha egy ugyanakkora férfi véletlenül betalál egyszer, akkor annyi volt a meccs :)


Azonos képzettségi szint esetén meg már óriási a különbség főleg ütőerő terén. Nem véletlenül nem rendeznek koedukált versenyeket egyetlen küzdősportban sem, egyszer rendeztek egy bemutató, de valóban fullkontakt thaibox meccset Lucia Rijker, a világ egyik legpuszítóbb bokszolónője, illetve egy viszonylag noname srác között - ugyan Rijker ügyes volt, meg megvolt a kuzdőszellem, többet is ütött és talált is, ám az ellenfél simán állta, Luciának az első bekapott komolyabb nyaklevesből akkora KO lett, ahogyan elő van írva...

2018. máj. 2. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!