Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kerülhetném el ezt az...

Hogyan kerülhetném el ezt az ellenkező magatartást? A bakolásokat és a kirúgásokat?

Figyelt kérdés

Az egyik iskolalónak újabban valami gondja van velem. Egy energikus sportpóniról van szó, aki jó kondiban van és imád ugrani.

Tegnap voltam lovagolni és láttam hogy előttem lovagolt rajta egy kislány ügetésben, lépésben, egyszerű gyakorlatokat csinált, a ló szépen is ment vele, de tudtam hogy nálam már gondok lesznek.

Ha valaki nem fogja kihátrál alólam, nem tudok fölülni egyedül. Próbáltam tartani az ellenkező oldali szárat de kifordul, állítottam már karám mellé, akkor meg fordul és kihátrál a sarokból. Beletörődtem.

Egy kis lépésben való bemelegítés után szépen összeszedtem a szárakat, nem akart ügetni. Két körön szórakoztatott, nem reagált semmire majd végül elindult. Onnantól kezdve jól ment, csak egyszer vertünk le egy x-et, még a kígyóvonalat is szépen meg tudtam csinálni.

Aztán jöttek a nagyobb gondok. Faránál nem használhatunk pálcát segítségnek, mert kirúg. Tegnap viszont a vállát érintve is kirúgott, aztán mondta az oktató, hogy adjak neki egy suhintást fegyelmező jelleggel, hogy nem szabad rúgni, na erre meg elkezdett bakolni.

A másik probléma az, hogy egyszerűen megáll és nem mozdul. Ezt jobban tudtam kezelni, mert elfordítottam oldalra, majd addig csináltam a kis köröket, átváltásokat amíg nem volt hajlandó arra menni amerre én akartam. Pálcát nem használhattam a lábszárammal való szorítás mellé mert akkor is elkezdett előrefelé is rúgni a mellső lábaival amit még soha nem tapasztaltam :'D

És ennek tetejébe, hogy a képembe röhöghessen, az utánam rá ülő kisfiúnak úgy ment mint a kis angyal.


Az lehet velem a gondja, hogy megdolgoztatom? /ugrások, kígyóvonal, vágta, kis körök, nyolcasok - olyasmik amiket a kicsik nem csinálnak vele/

Valami tanács esetleg, hogy mit kezdjek ezzel a rakoncátlan pónival?



2016. márc. 16. 18:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet sima hiszti is, ez akkor derul ki, ha egy hasonlo feladatokat kovetelo lovast ultettek ra.

mit jelent h sportponi? Mekkora? Es Te hany kg vagy? Szerszama megfelelo? Nem eles a zabla - nyugodt a kezed? Nyugodt a labszarad?

2016. márc. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Azt tudom róla, hogy a fajtáját tekintve póni, mert elég nagyra nőtt, 165cm mar magas lehet, én pedig 50 kiló vagyok. Sajnos a probléma nem új keletű, de a tegnapi durvább volt mindnél :/

Zára áll a lovarda és én vagyok a legidősebb, kizárt hogy mással lássam lovagolni aki hozzám hasonló korban, alkatilag stb.

A szerszámnak viszont utána fogok nézni!

Azt mondták puha kezem van, gondolom ez azt jelenti nem rángatom, a lábaimat pedig előszeretettel hanyagolom el.

Pl. egy másik ló már akkor elindul amikor megszorítom a lábszárammal pedig már 20-on fölül van és tompul, de erre ő a füle botját sem mozdítja ha éppen olyan a hangulata. És olyan. Sokszor.

2016. márc. 16. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!