Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ki Tanul Wing Tsun-t?

Ki Tanul Wing Tsun-t?

Figyelt kérdés
Szeretném ha leríná az a tapasztalatát aki tanulja ezt a fajta harcművészezett.

2016. márc. 19. 19:41
 1/10 anonim ***** válasza:
52%

Én! 3 évet tanultam Pécsen, Si-Hing Balogh Imrétől.


Az edzésen volt bemelegítés, aztán iskola- és bázisgyakorlatok, majd párosgyakorlatok. Full kontakt nem volt mindig, de előfordult. Ott nálunk mondjuk a haladók végig kesztyűben voltak és harcoltak, a kezdők pedig mélyítették a technikákat, de például én már ott az ügyesebbeknél voltam és egyik barátommal rendesen nyomtuk.


A stílus élesben: Box ellen: első menetem haverom ellen én nyertem. Utána 3x megvert, majd a következő pár menetben felzárkóztam és kezdtek kiütődni a Box hátrányai. A Wing Tsun hátránya, hogy belharc orientált. Haverom nagyban tudott támadni, mikor én még abszolút el sem értem. Ezért nehéz volt. De mivel pusztakézzel verekedtünk, így nem volt probléma, be tudtam rontani és, ahogy azt kell, legyőztem (egyszer nem, de akkor nem is tudom, hogy hogy sikerült bénáznom akkorát).


Thai Boxoló barátom ellen többet harcoltam. Őt földhöz is vágtam, meg ő is engem. A Wing Tsun hátránya, hogy csak belharc, itt is kiütött. A stílus védelme hihetetlenül stabil, azonban támadni nagyon gyengén tud, csak belharcban. Mivel a Thai Box szintén belharc orientált, így ellene nagyon-nagyon jól tudtam használni a stílust, bár az elején párszor péppé lettem térdelve és könyökölve, de később, mikor már jobban belejöttem, jól mentek a dolgok.


Taekwondoo-s haverom ellen már kesztyűvel küzdöttem. És itt van az, amit soha nem gondoltam volna. Kesztyűben egyszerűen a stílus nem tud érvényesülni. Nyilván megmarad a stabil védelme, de támadni nem lehet, a láncütést akadályozza, valamint az egész harc feelingje más kesztyűvel, mint anélkül. Szóval ringbe, MMA-ba be ne vidd a stílust, vagy külön tanulj meg vele kesztyűben harcolni. Utcán, élesben nincs vele baj. Azonban kell szerezned full kontakt társat, valakit, akivel tudsz harcolni élesben akár kesztyűvel, vagy anélkül! Ez fontos, mert sajnos az edzés nem tartalmaz állandó full kontaktot.


Összegezve megvan a stílus előnye és hátránya, de szerencsére több előnye van. Nekem csak jó tapasztalataim vannak vele, más, tapasztalt harcosokkal is beszéltem, akik egy jó, középkategóriás Kung-fu stílusnak vélik. Ha tetszik, akkor kezdd el.


Ha kérdésed van még, akkor írj privátot.

2016. márc. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%

Még annyit hozzátennék, hogy mint mondtam, a Wing Tsun belharc, csak közel jó, csak ott tud támadni. Azonban nagy előnye, hogy a védelme nagyon stabil. Ahhoz, hogy azon áthatolj, dinamikusan kell támadnod és frontálisan, azonban ez esetben a Wing Tsun is előre fog menni, nem hátra, tehát máris olyan távolságban van, ahol ő is brutálisan tud támadni, és mivel szűk, a védelme támadás közben is stabil marad. Nyilván, élesben abszolút nem arra fogsz koncentrálni, mikor egy Boxoló horog jön feléd olyan sebességgel, hogy két képkockába fér be, hogy "Jajj, a Fok-sau csak vállig menjen!"... hanem belekúrod a kezébe és jóidő, közben azonnal támadsz. Mondjuk ez rutin. De a stílus tényleg jó és hatékony. Komoly ellenfelei a különböző top kategóriás Kung-fu stílusok, az ilyen Hung-Gar, Chow-Gar, Tang Lang, Choy Lay Fut, Wudang. A többi harci stílussal (legyen az Karate, vagy bármelyik nyugati stílus) bátran kijelentem, hogy elbír.


Viszont fontos, hogy tudj full kontaktban gyakorolni!! Amíg az nincs meg, nem sokat fogsz tudni csinálni. Oké, utcán talán. De a full kontakt létfontosságú, mert neked is meg kell tapasztalnod a stílust.


Ennyit lehet róla írni. De mindez semmit sem ér, ha nem a te stílusod. Ha neked nem jön be, akkor hót mindegy, hogy az én kezemben jól működik, a tiedében nem fog. Menj le egy edzésre és próbáld ki, csináld, eddzél szorgalmasan és majd meglátod, hogy mennyire fekszik neked.

2016. márc. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm szép írás volt! hogy-hogy már nem tanulod ? Én tanulok Kun Fut más stílust én támadót!
2016. márc. 20. 07:13
 4/10 anonim ***** válasza:
42%

Kiköltöztem Ausztriába, ahol a Wing Tsun borzalmas. Kötekedtek a mesterek, hogy a tradicionális Wing Tsun így nem jó, úgy nem jó, egy ideig tűrtem, meg próbáltam tanítani őket, bár úgy nem tudok németül, aztán feltettem a kezem és azt mondtam, hogy gyertek, mutassátok, mi nem jó! Én nyertem. A mesterek ellen. Magyarországon egy középhaladó, de egy haladó már biztosan összepakolt, tudom, mert harcoltam ellenük is. Itt a mesterek nem bírtak el velem. Azóta tudják, hogy a tradicionális Wing Tsun az igen... az jó.


Amúgy ne értsd félre, nem istenítem. Mint mondtam, vannak hibái, de úgy vélem, hogy ettől függetlenül ki lehet állni vele bármi ellen, bár... Choy Lay Fut, kérlek ne... meg ilyen Hung-Gar. :D Azokkal inkább megpróbálom megbeszélni a dolgokat. :)


De!! Ha tudnék gyakorolni valakivel úgy, hogy ő Hung-Gar-t, vagy Choy Lay Fut-ot tanul, akkor idővel rájönnék, hogy hogy lehet Wing Tsun-nal legyőzni. De az előny náluk lenne mindig is, csak idővel már nem úgy állnának ki, hogy most biztos ők nyernek.


Melyik stílust tanulod? :)

2016. márc. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hungar-t ismerem a vasököl kungfu erős ahol tanulom én a Kungfut ott tanitsák a Hungar-t :) azt akartam énis tanulni de nem volt jó a z időpont :/ .De később nem bántam meg Ugyanis Xin Ying et tanulok ez Északi stílus Bruce lee harcstílusához hasonló amit később kifejlesztett! Wing Tsun t nem szidom tudom jól, hogy a legjobb védekező kungfu! Én támadót tanulok nekünk fontos a rugos ököl és a csípőmozgás, minekünk a hullám erőt kell használni lényeg az hogy ha lépünk akkor a lépés ereje az öklökbe is elterjedjen a lándzsa stilús volt és azt tették át kétkezi önvédelem stílussá 12 állat és 5 elemi ököl tartozik a stílusban 2 éve csinálom és most hagytuk el a kezdőszíntett :D
2016. márc. 20. 10:18
 6/10 anonim ***** válasza:
42%
Juj, igen! Ismerem. Brutális stílus az is! Csak valahogy mindig elfelejtem megemlíteni. De ismerem és olvastam róla. Tényleg ne bánd, abszolút nem rosszabb, mint a Hung-Gar, sőt... pontosan melyik az a 12 állat, ami a stílusban van?
2016. márc. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A kakas, tengerimalac, hangya, borz, vizipoloska, csiga, teve, galamb, kacsa, liba, delfin, bagoly.
2016. márc. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Norbi02 ***** válasza:
Nagyon jó önvédelmi technikákat tartalmazó rendszer. Külharcban viszont gyenge.
2016. ápr. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Drusza Tamás mesternél sok sparing van (haladóknál) és ott olyan mozdulatokat is mutatnak ami nem csak közelre jó.

Viszont van egy-két mester, aki elég gáz.

2018. febr. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Wing csunosok, miért hazudoztok? Nem vertél te meg semmilyen boxoló vagy thai boxolót. Ki se mernél állni ellenük. Puszta kézzel ütöttétek egymást a haveroddal? Normális vagy? Vágtak már be neked egy isteneset?!

A muay thaios meg olyat rúgna a combodba, amikor befelé álló lábfejekkel - mint aki becsinált - totyogsz előre kínaiul számolva, hogy tényleg összecsinálnád magad!

2020. júl. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!