Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tegnap elkezdtem futni bokasúl...

Tegnap elkezdtem futni bokasúlyokkal (1-1 kg) 10 perces bemelegítést végeztem, és lefutottam olyan 3-3,5km-t? -->

Figyelt kérdés

( nem tudom pontosan, hogy mennyit mert a 197.hu-t nem nyitja meg helyette az origot-ha valaki tud ez esetben is segíteni akkor azt is szívesen várom : ) ) ) és elkezdett fájni a jobb térdem?

A kérdésem, de miért fáj még ma is ?-ma már nem mentem el futni nem akarom még jobban megerőltetni nehogy itt legyen valami izületi vagy nem tom milyen problémám.


2010. ápr. 4. 21:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Én nem tudom pontosan,de szerintem nálad is a cíipővel lesz a gond! Én ugrálóköteleztem,meg futottam...és alig hogy elkezdtem elkezdett fájni a sipcsontom. Így szomorúan vettem tudomásul,hogy jobban teszem ha veszek valahonnan egy 30ezer forintos futócipőt,és csak ugy folytatom tovább. :S :S
2010. ápr. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
ősszel is futottam ugyanezzel a cipővbel és semmi gond nem volt a cipő mondjuk 12 E volt ( adidas )
2010. ápr. 4. 22:32
 3/21 anonim ***** válasza:

30 ezer forintos futócipőt csak azok vesznek akik minimum 1 éve rendszeresen futnak és nem csak hobbiból hetente 3-4x elmegy futni hanem versenyszinten nyomulnak. na meg ezeket a cipőket úgy árulják h hogy futsz pl kifelé forduló-befelé vagy pont egyenesen lehet h nem mindegyik cipő lesz jó és 1 hét múlva viheted vissz a boltba...


egyébként sztem vagy a bemelegítésnél lesz a gond vagy h megerőltetted magad hirtelen. pl ha 3 napja nem sportoltál aztán hirtelen feltetted a bokasúlyokat majd azzal futottál csúnyán izomgyulladást is lehet kapni.. (de nem kaptál, nyugi) én azt ajánlom h borogasd be, majd elmúlik, aztán kezd a futást lábsúj nélkül, majd azutáni nap jó bemelegítés után fuss lábsúllyal

2010. ápr. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Első vok. Hát pedig szerintem igenis a cipő a gond! Egy 30ezer ft-os cipő meg nem bizonyul olyan drágának,mert aki nem csak hobbibol fut annak tuti h nem olyan van!És sztem,aki hobbibol fut,annak is fontos az egészsége,szóval neki sem kell h mindegy legyen h milyen cipőben fut... Igen is futni,csak futócipőben lehet normálisan. Olyanban,aminek nagyobb az ellenállása,mert ha nem olyan a cipő,akkor valamije tuti h meg fog fájdulni annak,aki így v. úgy fut! Nem vagyok szakértő,de sokak tapasztalatából (és persze a sajátombol) tudom! Az h 12 ezer ft volt a cipőd,az még nem azt jelenti hogy jó is!
2010. ápr. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Ja és futáshoz használt cipőnél már eleve nem lehet jó,ha már ősszel is ugyanebben futottál,mert attol még hogy nem látszik a cipőn,attol még nem alkalmas a futásra,ha "elvan használva".Ugyanis 1 cipőben max fél évig ajánlatos futni,de ez nem azt jelenti,hogy utána már nem tudod használ.Használhatod még,de futni már nem jó benne! Úgyhogy lehet hogy ez a aj,hogy most fáj,és ősszel még nem fájt ugyanebben a cipőben.
2010. ápr. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:

a cipo egy nagy loszart... mar bocs de a cipo mert lenne gond... az a gond hogy tul egybol kezdted el es igen megeroltetted a labadat,a bemelegites sem segitett sokat.. eloszor csakk keveset kell futni es csak rendre novelni a tavolsagot.. amugy megaltal-e egybol a futas uan vagy seteltal egy kicsit? mert ha nem setalsz hanem egybol megallsz az is lehet a gond... ez tuti hidd

el... kend be a labadat aloe veraas kremmel mert az lehet hogy segiteni fog ha nem akkor meg orvos... habar szerintem el kellene muljon par nap utan max egy vagy masfel het...

2010. ápr. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
te egy balfek cipobu*i vagy, mar bocs.. de ugy el vagy foglalva avval hogy 30 ezres vagy 12ezres... te nem vagy ep az biztos... kezeltesd magad... a cipo az nem lehet a gond...
2010. ápr. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

ma 19:57


nem álltam meg egyszerre futottam le az egésztávot

tavaly pedig rögtön 5km-el kezdem megállás nélkül szintén és semmi bajom nem volt,az izomlázon kívül, de azt természetes.

Valószínüleg az lehetett a baj- én arra gyanakszom ,bár nem vagyok szakértő- hogy bokasúllyal betonon futottam ami alapból megterheli a térdet meg mindent ha jól tudom.

2010. ápr. 7. 21:41
 9/21 anonim ***** válasza:
cipő bu zi tudod ki!!!!?? Én csak segíteni próbáltam.De tudod mit kérdező?? Fuss csak nyugodtan tovább,hátha majd még jobban megfájdul! Kérdezz meg egy sportorvost,vagy sportolót,hogy mennyit számit a cipő,és utána pofázzál!!
2010. ápr. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Ja és 19:57esnek még : KEZELTESSE MAGÁT ANYÁD xD
2010. ápr. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!