Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ezzel a magassággal lehet...

Ezzel a magassággal lehet esélyem? Harcművészetekben, önvédelemben.

Figyelt kérdés

Csak 160 cm vagyok és én már nem fogok nőni.


Régóta akarok tanulni valami harcművészetet, önvédelmet, valamit.


Nálunk elég sok a kisebbségi, akik rátámadnak az emberre akár 200 forintért is. Én pedig nem tűröm az igazságtalanságot és megmondom mit gondolok, akkor is ha 10en jönnek rám. Ez, mint tudjuk nem kifizetődő :)


Ma fogalmam sincs hogyan de az jutott eszembe, hogy én nem tudom hogy húznék be egyet egy 180 körüli embernek. Mert magasabban van az arca, és akkor nekem nem egyenes a karom, hanem felfelé kell ütni vagy nem is tudom :D

Jó-jó vicces, de engem ez most nagyon elkezdett zavarni.


Lehet így esélyem? Mit lenne érdemes tanulnom?

Nem csak védekezésre akarok rámenni, jó lenne ha tudnék ütéseket is bevinni.

Ja és nem ilyen kung-fu féle dolgokra gondolok, mert én nem tudnék úgy ugrálni meg mindent, ennyire nem vagyok mozgékony.


Milyen irányba menjek, egyáltalán ilyen dolgokban számít a magasság? Van olyan, ami nekem nem ajánlott?


Csak normális válaszokat kérek, köszönöm.


2010. ápr. 4. 22:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
Hát nézd meg az ázsiaiakat, picik és mégis ők a legjobbak a küzdősportokban. Szerintem kezdetnek a karate a legjobb.
2010. ápr. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Ja, hát bennem is Jet Li tartja a lelket :DDD

Bár úgy tudom ő 165-170 cm.

2010. ápr. 4. 23:09
 3/15 anonim ***** válasza:
a magasságodtól még nem leszel hártányban, bár ha a fenti csoportból jönnek neked, akkor kés ellen nem nagyon fogsz tudni védekezni
2010. ápr. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

- ha többen jönnek ellened (és nem über bénák), akkor bármilyen sportot/harcművészetet űzöl, nincs esélyed

- ha késsel jönnek ellened (és azt használni is akarják), akkor bármilyen sportot/harcművészetet űzöl, nincs esélyed.


És akkor most a jó hírek:

- a magasságkülönbség igenis erős hátrány tud lenni, amellett, hogy az ütőtávod kisebb, sokkal rosszabb, hogy nem tudod hatékonyan ütni a fejét, márpedig testre mért ütésekkel nehéz kiütni az embert, főleg mondjuk, ha be is van öltözve (pl. télen).

- harcművészetekkel, hacsak nem sok-sok éve űzöd, azt éred el, hogy azt hiszed, te aztán tudsz valamit kezdeni éles harcban, aztán ha odakerül a sor, nagy valószínűséggel fájdalmas tapasztalatként fog lejönni, hogy nem.

Marha jól néz ki a filmeken, amikor lepörgő-forgó rúgásozzák a másik fejét, és lehet, hogy a teremben edzés közben szépen végre is tudod hajtani a mozdulatot, de élesben, amikor nem vagy bemelegítve, rákészülve, és rád rontanak, akkor abban a stresszhelyzetben elég kicsi a sanszod, hogy te azt rendesen végre tudod hajtani, ráadásul úgy időzítve, hogy az találjon meg minden.


Ha mindenképp ilyen irányba akarsz menni, akkor önvédelmi tréningre menjél, krav maga. Ott egyrészt a valós helyzetekre készítenek fel, a stresszre, olyan technikákkal, amiket ilyenkor is jó eséllyel fogsz tudni használni, és főleg megtanítanak arra, mikor és hogyan kell elfutni - ez a legfontosabb.


Amúgy egy jó comb-rúgás csodákra képes, és az ellenfél combját 20centivel alacsonyabban is eléred.

2010. ápr. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
a muay thai edzőm kb. 160-165cm, szerintem nem akkora hátrány, mint gondolod, jóval fürgébben mozog, stb. Az ütőtávodon a jó technika megtanulásával tudsz nyújtani egy kicsit, plusz a magasabb emberek esetén, ha belépsz az ütőtávodba, az neki már túl közel van, hogy rendesen megüssön. Ezen kívül azoknak a lábát támadnám én, mert (szerintem) sérülékenyebbek, 3-4 hátsó combrúgás után már elég nehéz járni, ha jól begyakoroltad (ugyanarra a pontra megy). És 3-4et bevinni egy tapasztalatlan ellenfél ellen 5 másodperc sincs. Utána persze én elmennék, nem kell a baj, ő meg botorkálhatna haza. De muay thai-ba csak akkor kezdj bele, ha nagyon elszánt vagy és képes vagy a fájdalomtól elvonatkoztatni, de hidd el, megéri.
2010. ápr. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
90%

Mindig jót virulok az ilyen hozzászólásokon, hogy 3-4 comb rúgás és nehéz járni...akármilyen kicsi vagy, egy hererúgás, és beszar az ellenfél...


15 év harcművészeti gyakorlat van mögöttem, menne bármilyen rúgás, de nincs értelme, csak versenyen. életben hererúgás és ennyi, egytől ott marad.

2010. ápr. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
vagy kedves harcművész az illető felemeli reflexből a térdét, hogy védje a tökét és te jól belerúgsz a térdébe, amitől ott helyben vért szarsz. De te is biztos tudod, milyen érzés térdbe rúgni, hiszen 15 éve harcművészkedsz.
2010. ápr. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
előző ezt jól írta, a természet se volt teljesen hülye, és a legérzékenyebb testrészünket elég jól védett helyre rakta, nem olyan könnyű valakinek a két lába közé siekresen berúgni.
2010. ápr. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

Sokkal egyszerűbb megtanulni a helyes szöget...(nem alulról, inkább szemből) mint kigyúrni a combod, hogy akkorát tudj rúgni...és ha az ellenfél történetesen jóval nagyobb nálad, mondjuk komolyan edz, LEHETETLEN oylat rúgnod, amitől baja lenne...

Én sem vagyok nagy darab, de van pár nagy edzőtársam...megfoghatatlanok egy átlagos izomzatú embernek combosokkal, akk is ha jól rúg...


Meg ha igazán közelharc megy, bele is lehet markolni...ütni...


De ha here rúgás nem tetszik, menj vesére, torokra, fejre...


DE COMBRA???, Az egyik legkomolyabb izmunk....

2010. ápr. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Meg ha igazán közelharc megy, bele is lehet markolni...ütni..."


Igen, ha már nagyon közel vagytok egymáshoz, akkor meg lehet próbálni kézzel megszorongatni vagy ütni, csak egyrészt nem akarsz igazi közelharcba keveredni több ellenfél ellen, mert a többi közben agyonver (de igaziból már eggyel sem, mert bármikor kiderülhet, hogy volt nála valami kés/fegyver, amivel ott már nem fogsz tudni mit kezdeni), másrészt ott sem annyira egyszerű a dolog, mert a másik se fogja türelmesen kivárni, amíg kitapogatod, hol is van a heréje - várhatóan míg te megpróbálod alul elkapni, ő addig szétpasszírozza a fejedet, ha már a kezed úgy sincs fenn, hogy védjed


"De ha here rúgás nem tetszik, menj vesére, torokra, fejre..."


A vesével az a gond, hogy hátul van, tehát előbb mögé kell valahogy kerülnöd, hogy azt jól leverhesd.

A torok már jobb, de az sem feltétlen a legkönnyebb célpont mivel egyrészt kicsi, másrészt általában az ember fent tartja verekedéskor a kezeit, így a torok és fej védve szokott lenni - ráadásul lehet, hogy csak én vagyok ennyire lelkizős, de én haboznék valakit torkon vágni, nehogy aztán ottmaradjon nekem.

A fej jó célpont lenne, csak itt most pont az a baj, hogy az illető alacsony, tehát magasabb ellenféllel szemben nem éri fel rendesen, nem tudja hatékonyan ütni.



"DE COMBRA???, Az egyik legkomolyabb izmunk...."


Combosnak megvan az az előnye, hogy könnyű eltalálni, és ha nem valami küzdősportossal kerülsz szembe, akkor nem is nagyon fogja tudni, hogy kell védeni, vagy fogadni, hogy ne fájjon annyira. Lehet, hogy az egyik legnagyobb izmunk, de marha érzékeny a rúgásokra, ha edzetlen vagy, egy jó combos is simán elég lehet. Nem véletlenül tartja több harcművészet az egyik legalapvetőbb technikának.

2010. ápr. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!