Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kyokushin karatéban, a meghajl...

Kyokushin karatéban, a meghajlás nem zárt sarokkal történik?

Figyelt kérdés

Wado-ryu karatézok lassan 8 éve. És nálunk a meghajlás a musubi dachi állás úgy néz ki, hogy a sarok zár összeér a lábujjaknál nyitva, nem érnek össze.

Ellenben néztem más stílusokat feltünk Kyokushin karatéban nem ér össze a sarok

Itt egy példa

https://www.youtube.com/watch?v=pgO-h7KKUIY


Ez direkt így van a Kyokushin karatéban? Vagy a versenysporttá való válása végett már kiveszett belőle a tradíció és a ,,rendes" meghajlás?

Mint a Cselgáncs (judo), hogy szerintem a versenysporttá alakulása végett kiesik meg kiesett belőle a tradíció.

És nem csak én mondom ezt mestereim is.

Meg más is mondta ezt már.



2016. ápr. 6. 09:51
 1/9 anonim ***** válasza:

én sok kyo mesterrel találkoztam, egyik se zárt sarokkal hajolt meg.


a judoból nem veszett ki a tradíció. jitsuként semmivel sincs több "tradicó" az edzéseinken, mint a judosoknak. Pedig elvileg mi vagyunk a tradicionálisak :D

2016. ápr. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi
2016. ápr. 6. 10:26
 3/9 anonim ***** válasza:
Linkelt videóban a musubi zárt sarokkal van az elején és a végén. Amire te gondolsz, az a fudo dachi. Ebben hajolnak meg, és nem a musubiba. Anno én ugy tanultam: "Kyos nem hajol meg senki elött!" Ettől függetlenül, a tradíció szerves része a kyokushin karatenak. Mesterek, dojo szentélye, egymás üdvözlése ugyan ugy megvan, mint a páros gyakorlatok előtt a társ felkérése, üdvözlése, gyakrlat után a megköszönés, akár hány páros gyakrlat is van egy edzésen.
2016. ápr. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hopsz,rájöttem, te a yoi dachira gondoltál. :)
2016. ápr. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

De a videóban nem ért össze a sarka musubi dachiba hanem yoi dachiba állt.

És most akkor a meghajlás a tiszteletadás musubidachiban vagy yoi dachiban történik a Kyokushin karatéban?

2016. ápr. 6. 12:05
 6/9 anonim ***** válasza:

hát, most valami nagyon lényeges különbségre tapintottál rá...


Gratulálok.

2016. ápr. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a szarkazmust

Csak most összezavartak azt most hogy van?

2016. ápr. 6. 20:36
 8/9 anonim ***** válasza:
Meghajlás fudo dachiban történik. Musobi az, amikor össze ér a sarok. Yoi a felkészülés ellás.
2016. ápr. 7. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mostmár megvan, értem :)
2016. ápr. 7. 06:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!