Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy lehetek tájfutó?

Hogy lehetek tájfutó?

Figyelt kérdés
Tetszik a sport, de nem tudok térképet olvasni. Tájfutó egyesület meg nincs a közelben.

2016. ápr. 9. 14:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősebb helyen megtanulsz térképet és tájolót olvasni, majd fokozatosan gyakorlod ismeretlen helyeken is. Amennyiben egyedül csinálod nekem ez a tippem rá.
2016. ápr. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Leteznek ilyen konnyebb tajfuto jatekok kezdoknek, amivel jol lehet tanulni. Meg szerintem az interneten is lehet talalni oktato jellegu cikkeket. (Es szerintem megprobalhatnad felvenni a kapcsolatot egy edzovel is)
2016. ápr. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
keress egy sportegyesületet. Ott segítenek mindenben. Szerintem az egyik legjobb sport, amiből kiöregedni sem lehet!
2016. ápr. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Magyarország (továbbá az egész világ) minden tájfutóversenyén van úgynevezett nyílt kezdő kategória (Open B = beginner). Ezt - a nevéből sejthetően - Neked találták ki. (Az ne izgasson, hogy egy csomó tapasztalt tájfutó is ebben a kategóriában indul. Vagy együtt akarnak futni a gyerekükkel, barátjukkal, vagy éppen nincsenek formában egy bajnoki kategóriához, vagy csak pénzt akarnak spórolni, ui. ez a legolcsóbb kategória.)

A nyílt kezdő pályák lényegében nulla előzetes tudással teljesíthetőek. A szükséges információkat (pl. térképjelek) a rajtszemélyzet (vagy bármely tájfutó - kivéve, amelyik már elrajtolt, de még nem futott be a célba) szívesen elmagyarázza.

Szóval a legegyszerűbb módszer (bármilyen hihetetlen), hogy keresel egy verseny a lakóhelyed közelében (lásd mtfsz.hu - Versenynaptár), és elmész rá.

2016. júl. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
15%
Először a catching features nevű játékot kell űzzed haladó szinten, majd utána léphetsz ki az igazi terepre.
2017. febr. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!