Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi van akkor, ha egy snookergo...

Mi van akkor, ha egy snookergolyó megáll a lyuk szájánál, jön a másik játékos és az ő játéka közben beesik ez a golyó?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 18. 22:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha meglököd a golyót, az pedig nem esik be a lyukba kb. 2-3 másodpercen belül, onnantól kezdve az olyan mintha kihagytad volna. Tehát ha az asztalhoz érkező játékos körében esik, akkor már nála számít. Teszem hozzá erre nagyon kevés az esély... Viszont ha mégis megtörténik akkor sem biztos, hogy hiba, mert ha az egy piros golyó volt, és a soron következő játékosnak is pirosat kell elrakni, akkor csak kap plusz egy pontot. Ha viszont az egy színes, mondjuk kék és a játékos egy másik színű golyót jelöl meg, vagy mondjuk pirosat kellene löknie, az már hibának számít.

Remélem érthetően írtam le. :)

2016. ápr. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez érdekes, akkor a soron következőnek ez akár komoly hátrány is lehet, annak ellenére, hogy nincs a dologra semmi ráhatása. Tegyük fel, színes áll meg a luk előtt, ő viszont pirossal jönne, de ha közben ez a színes leesik, akkor az neki hiba,/mintha ő lökte volna be tévesen/ , ez mínusz 4 pont ha jól tudom, de lehet, hogy azzal, hogy a másik átveheti a kezdeményezést, akár el is mehet a meccs!! Jól gondolom?
2016. ápr. 23. 21:01
 3/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy mennyi minusz pontot kap függ a színes golyó pontértékétől. Viszont én nagyon régóta nézek snookert, eljárok játszani is, de nem láttam még ilyet. Ha a lökés után nem esik le a golyó, akkor 5 perc múlva sem fog magától lyukba kerülni.:)

Előbb történik meg az (velem is előfordult már biliárdasztalon), hogy sok forgatóval és visszahúzással löktem meg a fehéret, és a célgolyó annyira elkezdett pörögni, hogy hiába lement a lyukba, onnan vissza felpörgött az asztalra... :D

2016. ápr. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
találtam róla videót is: https://www.youtube.com/watch?v=pHjUX7SwUHA
2016. ápr. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
érdekes,én sem láttam még ilyet, de azt hittem, az asztal beremegésétől beeshet. Az meg, hogy visszajön???Akkor te nem kezdő lehetsz, hogy ekkora forgatót tudsz beletenni
2016. ápr. 25. 23:55
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy profi snooker asztal kb. 1,5 tonna.

Ott olyan, hogy beremegés nem igazán van. :)

2016. ápr. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!