Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan fejlődhetnék a futásban...

Hogyan fejlődhetnék a futásban? 12 km-t futok majdnem másfél óra alatt, tüdővel menne több, de nem bírok gyorsabban, merre tovább?

Figyelt kérdés
Nem vagyok fiatal, 40 éves nő (170cm/55kg), sok éve sportolok. Szeretnék még fejlődni, mert nem fáradok el ennyitől, de ha gyorsítok, akkor bedurran a térdem. Mit tanácsoltok, gyakorlott futók?
2016. ápr. 29. 21:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Intervallumfutással próbáld váltogatni a hosszútávú futást, és legyen néha lábra erősítő erősítő edzés (ha edzett vagy, akkor ez még belefér egy intervallumedzés után is, de csak módjával). Fehérjedús kaja, gyümölcs mehet az ilyenek után (a hosszútávú után is, de ezeknél meg aztán főleg).


Meg izé, néztél már pulzust valaha futás közben? 12 kilométerre már mondhatjuk azt, hogy egy hosszabb táv, azt érdemes egyenletes ideális zsírégető pulzussal futni. Nem azért, mert szükséged van fogyásra, hanem azért, mert azzal lehet nagyon sokáig bírni. Még nem vagyok 40 éves, és nem vagyok nő, de bevallom őszintén, ez nekem innen a monitor elől nem tűnik túl erős tempónak (aztán lehet, hogy 40 évesen nagyon jó hobbifutó eredménynek számít, nem tudom). Valamint ha van rá pénz, akkor egy terheléses tesztet-

2016. ápr. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindenkinek vannak korlátai, ezt azért tarsd észben ennyi idősen.


Egyébként az úszás meg dobja a tüdőkapacitást, ha van rá lehetőséged iktass be heti 1 uszodát.

2016. ápr. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

#1: Szrintem sem erős tempó, még 40 évesen sem. Nem mértem még a pulzusomat, nem is tudom, mi a zsírégető pulzus, de utánanézek. Erősítek lábra, heti kétszer teremben. A térdizületeim sosem voltak túl jók.

#2: persze, tudom, hogy vannak határok, de már sok éve sportolok, és szerintem 8 km/h-nál lehetne gyorsabban futni. Persze lehet, hogy az izületeimet nem terhelhetem tovább. Ilyen szempontból jó lenne az úszás, kár, hogy nem szeretem :( csak a gyerekeimet nézem a medence széléről... Terheléses visgálatra azért nem gondoltam, mert, mint írtam, tüdőből menne több, és el sem fáradok 12 km-től. Nem pirulok, nem izzadok, nem szaporább a lélegzetem, a pulzusomat nem számoltam, de szerintem alig emelkedik. Mégsem bírok többet, de lehet, hogy tényleg ez a határ :(

2016. ápr. 30. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!