Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mért írják sokan, hogy az...

Mért írják sokan, hogy az utcai harcban a megfontoltság a fő és a düh, őrület hátrány?

Figyelt kérdés

Én, ha végképp verekedésre kerül sor, csak úgy tudom magamban lerendezni a dolgot, ha abszolút leszarok mindent, még azt is, hogy megütnek, és nekem ehhez dühösnek, őrültnek kell lennem. Máskülönben inkább félek a pofontól, nem hat rám az adrenalin. Nem mintha sokat verekednék, de kíváncsi vagyok, mit írtok.


Ja és nem tudok karatézni, vagy ilyesmi.



2016. máj. 5. 14:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyszer tényleg verekedned kéne, és olyan emberrel kerülnél össze, aki nem csak simogat, akkor igenis érdekelne, ha megütne. Rögtön megszédülnél, azután pedig alig tudnál védekezni, tehát teljesen kiszolgáltatottá válnál.
2016. máj. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Mert ha valaki reflexből torokra megy, te meg ész nélkül beleszaladsz, akkor igazából nincs is harc amiről beszélni kellene, de te sem biztos, hogy leszel másnapra.

Vagy jobban esne, ha a nagy kapálózás közben olyan közel ugrálsz, hogy pont meg tudja rúgni a térded oldalról aztán le is sántultál hátralévő életedre?

2016. máj. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

Látszik, hogy tényleg nem voltál még éles helyzetben.

Ha életveszélyben vagy olyan NINCS, hogy nem hat rád az adrenalin. A túlélési reflexek úgy működnek, hogy nem nézel se istent sem embert, csak megússzad. Szóval, ha menekülésre nincs lehetőséged, de mázlidra a támadónak ártani valahogy igen, akkor a támadó testi épségét, lelkivilágát stb pont eléggé, de alighanem túlságosan is le fogod szärni.

2016. máj. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha indulatból bunyózol, biztoa hogy belefutsz a "csakazértis" hibába, és akkor te fogsz alulmaradni.

Más dolog ha motivál valami, mert dühös vagy és megint más ha nem tudod magad megfékezni és ész nélkül belemész mindenbe.

2016. máj. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Sajnos már voltam éles helyzetben többször is és azt vettem észre, hogy ha nem vagyok őrült, dühös, akkor csak kapom a pofonokat és próbálok menekülni (kétszer volt ilyen: 1 nálam nagyobb darab ember nekem rontott ok nélkül az utcán és letört a fogam, meg még két eset volt igazából, mindkettő a Bank Dance Hallban, vagy közelében, többen közrefogtak, és megütöttek. Én meg paráztam, hogy kapok mg, ezért nem ütöttem vissza.)


Viszont egyszer kiszállt egy cigány egy ladából, és lökdösődtünk, de mivel megütött, én is megütöttem, és földharcra került sor, mire kiszállt egy másik is a kocsiból és elkezdtek rugdosni. De itt legalább méltósággal állhattam fel valamennyire.


Olyan is volt, hogy kiszáltt vki a kocsiból, hogy ő most akkor nekem jön, én meg direkt dühössé váltam, és dühből földhöz vágtam a pulcsim, hogy gyere! Mivel látta, hogy komolyan gondolom, nem ütött meg, viszont elővett egy gázsprayt ,amit végülis nem használt.


Szóval a lényeg az, hogy ha nyugodt vagyok, akkor agyban nem tudok ráállni a verekedésre, ellentétben, ha dühös vagyok. És vegyük úgy, hogy az ellenfél sem tanult küzdősportot.

2016. máj. 6. 12:30
 6/13 anonim válasza:
de vágod, itt kezdődnek aztán a dolgok komolyra fordulni... amikor a pofa látja, hogy komolyan gondolod, meg még dühös is vagy, erre elővesz egy gáz spayt, erre te is észreveszed hogy ő se kispályázik, most már mit lehet tenni, előkapsz egy bicskát, ,
2016. máj. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
erre ő még jobban bedühödik, előkap egy stukkert, fú itt baj lesz, odajönnek a haverjaid, előkapnak egy UZI-t, erre már az ő haverjaik is odarontanak egy tankkal..... stb
2016. máj. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Most egy sima véletlenszerű utcai bunyóra gondolok. Azért én még késsel soha nem találkoztam hálistennek. A csóka meg végül nem használta a gázsprayt. Normál esetben ököl az ököl ellen. Ha meg kicspja a kést, akkor az olyan hidegzuhany, hogy rögtön meghátrálok. Késessel nem fogok verekedni.
2016. máj. 6. 13:06
 9/13 anonim ***** válasza:

Te miről beszélsz Kérdező ?

Mert az alap, hogy utcán nem vesszük fel az áldozat szerepét, hanem határozottan és erőt demonstrálva viselkedünk egy ilyen szituációban, de amikor már bunyóra kerül a sor, akkor már nem szabad indulatból verekedned, mert egy képzett bunyós azonnal kihasználja.

2016. máj. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
De a nem kepzettet pedig elriaszthatja, meginesztheti. Es tobb az esely h ilyennel futok ossze, mint egy kepzettel.
2016. máj. 7. 17:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!