Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha gerincferdülésem van edzhetek?

Ha gerincferdülésem van edzhetek?

Figyelt kérdés
Nem jutottam még el reumatológiára, illetve gyógytornára, mert hónapok múlva adnak időpontot. Viszont napi szinten mozogtam eddig is, guggolások, súlyzózás, fenék gyakorlatok. Ezeket csinálhatom még szerintetek? Egyáltalán nem fájt a hátam eddig sem, csak kitapintható a ferdülés, illetve röntgenen látszik. Nem fog ártani, ha tovább edzek?
2016. máj. 6. 13:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem amíg orvos nem látta és nem mondott véleményt addig legalább azokat a gyakorlatokat hanyagold amik terhelik a gerincet, pl guggolás necces sztem(súllyal a vállon). Illetve szerintem a váll gyakorlatokkal sem árt vigyázni. Az edzést szerintem semmiképp nem kell abbahagynod, a súlyzózást sem , de nem árt ha előtte konzultálsz egy edzővel hogy milyen gyakorlatot nem ajánl illetve mit ajánl.
2016. máj. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezt így látatlanban nem lehet megmondani, nem is szabad, felelőtlenség lenne. Várd meg mit mond az orvos.

Nekem is van gerincferdülésem, nekem segített az edzés, de nem tudom, hogy neked javasolt-e, 100 féle ferdülés van.

2016. máj. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!